Ви із жахом дивитесь на гребінець кожен раз, коли розчісуєте волосся? На вашій подушці залишається більше волосся, ніж зазвичай? Причин випадіння волосся може бути декілька. У чоловіків найчастіше це спадкова чутливість до тестостерону, у жінок - гормональний дисбаланс і стрес. Існує декілька, або навіть понад десяти, факторів, що спричиняють випадіння волосся. Фактори можуть бути тривіальні або дуже серйозні, тому не варто недооцінювати стан вашого волосся.
Основні причини випадіння волосся
У середньому на голові в нас близько ста тисяч волосин. Наше волосся росте на пів міліметра в день, і водночас ми втрачаємо близько сотні волосків. Кожна волосина росте 3-7 років. Після цього її ріст на деякий час припиняється і вона готується до випадання. Але чим тоді може бути викликане сильне випадіння волосся, крім перелічених вище факторів? Спробуємо відповісти на це запитання.
Випадіння волосся зазвичай викликає занепокоєння. Причин ослабленого волосся може бути безліч, починаючи від банальних, які легко можна виправити й закінчуючи серйозними захворюваннями.
-
Стрес і виснаження. Стрес і перевтома сильно послаблює організм, що може позначитися і на волоссі. У періоди сильного стресу або виснаження зазвичай спостерігається значне ослаблення і посилене випадіння волосся. Для зміцнення волосся під час стресу можна використовувати відповідні дієтичні добавки.
-
Проблеми зі щитоподібною залозою. Захворювання щитоподібної залози можуть викликати надмірне випадіння волосся або навіть облисіння. Якщо вас турбує кількість випадіння волосся і ви вже виключили інші фактори, варто пройти обстеження щитоподібної залози.
-
Погане харчування. Правильне харчування має дуже великий вплив на стан нашого волосся. Дефіцит вітамінів або мінералів може зробити волосся слабким і воно почне випадати в більшій, ніж зазвичай, кількості. Пам'ятайте, що для волосся цінними є залізо, вітамін Н (біотин), вітамін А, вітаміни групи В, фолієва кислота, а також кремній, магній, цинк і ненасичені жирні кислоти. Ці інгредієнти можна знайти в: молоці та молочних продуктах, яйцях, фруктах, овочах, горіхах, дріжджах, крупах, печінці, рибі, птиці та червоному м'ясі.
-
Побічні ефекти ліків. Варто пам'ятати, що випадіння волосся може бути викликане побічними ефектами деяких лікарських препаратів. Тому важливо читати інструкції до ліків, які ви приймаєте, щоб запобігти або, принаймні, знати про будь-які можливі побічні ефекти.
-
Анемія. Причиною випадіння волосся може бути анемія, викликана дефіцитом заліза, і варто здати аналіз крові, щоб виключити це. Волосся також випадає, коли в нашому організмі спостерігається дефіцит цинку. Для забезпечення організму цинком бажано доповнити раціон рибою, птицею, нежирним м'ясом, крупами і хлібом грубого помелу. До продуктів, багатих на залізо, належать печінка, зелені овочі та пшеничний хліб.
-
Андрогенна алопеція. Андрогенетична алопеція зустрічається як у чоловіків, так і в жінок. Проте частіше проявляється у чоловіків і має генетичну природу. Цей вид облисіння має гормональну основу, за нього відповідає андрогенний гормон дигідротестостерон, який діє на волосяні фолікули. Ця алопеція характеризується втратою волосся в лобових кутах (у чоловіків) і на маківці (у жінок).
-
Інші захворювання. Надмірне випадіння волосся також може бути наслідком системних захворювань. Причиною також іноді можуть бути інфекційні захворювання.
-
Неналежний догляд. Волосся може бути сильно ослаблене поганим доглядом за ним. Причинами надмірного випадіння волосся можуть бути, наприклад, надмірна сухість, часте фарбування, знебарвлення та використання невідповідних або занадто сильних засобів для укладання волосся.
-
Захворювання шкіри голови. Різні захворювання шкіри голови можуть бути причиною випадіння волосся або навіть облисіння. До них належить стригучий лишай, псоріаз, себорейний дерматит, а також лупа.
-
Сезони. Періоди підвищеного випадіння волосся - осінь і весна. У цей час варто приділити особливу увагу правильному харчуванню, а також приймати препарати для зміцнення як волосся, так і організму. Доцільно здати аналіз крові, щоб перевірити, чи не бракує якихось вітамінів. Взимку волосся також може бути слабшим. Волосся не любить холодну погоду й часті перепади температури, які відбуваються при переході з вулиці в приміщення. Низькі температури можуть пошкодити волосяні фолікули. Слід носити головний убір, а також подбати про те, щоб він не був занадто тісним для шкіри голови. Влітку дуже важливо захищати волосся від надмірного впливу сонячних променів, бажано носити легку кепку або косинку. Після купання в морі або басейні волосся слід промити, щоб змити морську сіль або хлор.
Мільйони людей у всьому світі стикаються з проблемою випадіння волосся. Причин випадіння волосся багато, як і методів лікування цього стану. Найважливіші кроки - правильно діагностувати причину проблеми та швидко розпочати індивідуальне лікування. Для визначення діагнозу необхідний детальний анамнез, трихоскопія, аналіз поточних морфологічних досліджень.
Неправильний догляд – як причина випадіння волосся
Випадіння волосся через неправильний догляд – не рідкість. Ми самі в першу чергу несемо відповідальність за стан нашого волосся. Якщо ми неправильно доглядаємо за ним, використовуємо косметичні засоби, які не підходять типу шкіри голови і пасм, це може призвести до негативних наслідків. Мийте голову м'яко і якісним шампунем, а кондиціонер використовуйте тільки по довжині волосся, а не на шкірі голови й коренях. Наносячи маски не забувайте відступати від коренів у середньому 5-10 см. Це також потрібно тому, що багато косметичних засобів містять у своєму складі жирні спирти та олію, які позитивно впливають на зовнішній вигляд вашого волосся, але можуть закупорювати шкіру голови. Також розчісувати волосся слід за допомогою правильного гребінця, краще використовувати масажний. Як правильно підібрати гребінець ми розповідали вам в одній із наших статей. Якщо ми збираємо волосся у хвіст або пучок, зачіска не має сильно стягувати пасма й не слід робити її дуже часто.
Випадіння через захворювання
Досить часто причиною випадіння волосся являються захворювання. У цьому випадку, не займайтесь самолікуванням, а обов’язково здайте всі необхідні аналізи та зверніться до спеціаліста, це може бути терапевт або трихолог. Це необхідно для того, щоб зрозуміти випадіння – це захворювання, чи лише симптом. Для того, щоб пришвидшити регенерацію слід використовувати якісні засоби від випадіння з курсом лікування від лікаря.
Як дефіцит вітамінів впливає на наше волосся?
Авітаміноз часто виникає в людей, які дотримуються обмежувальної дієти, що викликає сильний дефіцит вітамінів. Для того, щоб волосся було здоровим і сильним, воно повинно отримувати багато необхідних вітамінів і мінералів. Дієта проти випадіння волосся має бути багата вітамінами групи В, а також D, Е, А, Н і РР. Ними багаті молочні продукти, риба, печінка, крупи, а також овочі, броколі, шпинат, морква, квасоля і горіхи. Корисні для волосся мінерали включають кремній, цинк, йод, магній і залізо.
Не обтяжуйте волосся косметичними засобами
Неправильно підібрані або надмірне використання засобів для догляду за волоссям та укладання можуть призвести до випадіння волосся. Волосся не любить великої кількості лаку для волосся або мусу для укладки, які перевантажують його і викликають випадання. Використання різких барвників також є шкідливим. Вони роблять волосся слабким і ламким. Найкраще фарбувати волосся в професіонала, оскільки домашні процедури можуть призвести до ослаблення пасм та їхнього випадіння. З метою покращення стану волосся та зупинки його випадіння рекомендується використовувати дермокосметичні засоби, які мають відповідний склад та не будуть обтяжувати волосся.
Як бачите, волосся може випадати з багатьох причин, які іноді не залежать від людини. Основою лікування цієї неприємної недуги є діагностика. Тільки лікар, на підставі відповідних обстежень, може визначити, чому випадає волосся. Тільки після встановлення причини можна починати лікування. Іноді достатньо лише прийому добавок, іноді необхідне тривале лікування.
Найкращі засоби від випадіння волосся
Перше, що потрібно знати, це те, що не слід використовувати народні методи, бо таким чином ви можете нашкодити вашому волоссі.
Лише використовуючи перевірені та професійні засоби від випадіння та для росту волосся, ми можемо повернути здоров’я кожній волосинці. Для профілактики важливо зосередитися на зміцненні волосся, чим раніше ми почнемо, тим довше зможемо зберегти гарні локони. Першим кроком має стати заміна шампуню на спеціальний від випадіння волосся, бажано відразу, як тільки ви помітили перші ознаки надмірного випадіння. Ви повинні використовувати спеціальні засоби щонайменше 4-7 тижнів, щоб дати волоссю і корінню час відреагувати на догляд.
Що використовувати при випаданні волосся:
-
Шампунь проти випадіння волосся. Він стимулює коріння і додає волоссю блиск і об'єм. А також це допомагає зберегти волосся більш здоровим. Завжди масажуйте шампунем вологу шкіру голови не менше 1-3 хвилин.
-
Лікування волосся, зазвичай у вигляді концентрованих ампул, що містять амінексил та вітаміни, сприяє росту нового волосся.
-
Олія проти випадіння волосся живить коріння та надає пасмам здорового вигляду. Пам'ятайте, категорично не рекомендується втирати олію з аптеки в шкіру голови в чистому вигляді. Цей метод не є ефективним, бо таким чином ви можете забити пори й тим самим викликати ще більші проблеми. Краще за все використовувати косметичні олії.
-
Тонік для волосся проти надмірного випадіння стимулює коріння і зменшує порідіння волосся.
Якщо ви виявили причину випадіння волосся і включили у свій догляд косметичні засоби проти випадіння волосся, але порідіння волосся не припиняється і через 3 місяці? У такому випадку рекомендуємо звернутися до фахівця. Чим раніше ви звернетеся за допомогою, тим легше зупинити випадіння волосся.
Запобігайте небажаному випадінню волосся за допомогою правильного догляду, збалансованого харчування та дбайливого ставлення. І пам’ятайте, засоби проти випадіння волосся є ефективним косметичним доповненням до здорового харчування, вітамінів і мінералів. Якісні та перевірені косметичні засоби зволожують, живлять і забезпечують кровообіг шкіри голови, сприяючи таким чином росту волосся і зменшуючи його випадіння. Вони укріпляють волосяне волокно і відновлюють його густоту. Брендові засоби проти випадіння волосся не подразнюють шкіру й не обтяжують волосся, яке після їх використання стає м'яким і слухняним.
Професійне лікування випадіння волосся
Завдяки ретельно підібраним інгредієнтам, продукти зменшують випадіння волосся м'яко й дуже ефективно. Відновлювальні та м’які засоби для лікування випадіння волосся продаються багатьма світовими брендами. Спосіб використання засобів для лікування волосся різний, але всі продукти супроводжуються детальною інструкцією.
Однак засоби проти випадіння волосся можуть допомогти й тим, хто не має гострих проблем і хоче зосередитися тільки на профілактиці порідіння волосся. Сироватки проти випадіння волосся та відновлюючі шампуні також ущільнюють волосся, додають блиску та об'єму.