В нормі кожен з нас втрачає понад сто волосин на день. Ця кількість є абсолютно нормальною, такий цикл оновлення безперервно відбувається у шкірі голови відповідно до фаз зростання волосся. Але інколи кількість випавших волосин збільшується, і це викликає природне занепокоєння. Спробуймо розібратися, що робити, якщо випадає волосся.
Основні причини випадіння
Підвищена втрата волосся може пояснюватися різними факторами, серед яких найпоширенішими є:
- Зміни гормонального фону. З такою проблемою дуже часто стикаються жінки після пологів. Адже під час вагітності волосся зазвичай виглядає просто шикарним, блискучим та повним життєвих сил. Проте вже через місяць-два після народження дитини воно починає сипатися. Також випадіння турбує жінок і в період менопаузи.
- Чутливість до чоловічих статевих гормонів. Інколи організм аномальним чином реагує на андрогени та сприяє інтенсивному випадінню волосся по чоловічому типу. Така проблема відома як андрогенетична алопеція, її симптоми є приводом для звернення до лікаря.
- Дерматологічні хвороби. Досить часто підвищене випадіння волосся є результатом хвороб шкіри голови, наприклад, себорейного дерматиту. Виникнення цієї хвороби пов'язано зі зміною характеристик себуму та кількісного і якісного складу мікрофлори, зокрема зі зростанням кількості умовно-патогенних грибків Малацезіа. Людину турбує шкірний свербіж, лупа, можлива поява ранок на шкірі.
- Сезонність. В холодний час року волосся часто випадає значно активніше, аніж влітку. Річ у тому, що низькі температури призводять до стресової реакції шкіри голови.
- Загальне знесилення організму. Досить часто випадіння спостерігається після перенесених хвороб, хірургічних втручань та інших проблем зі здоров'ям.
- Дефіцит нутрієнтів. Якщо людина отримує недостатню кількість вітамінів чи мінералів, це теж може призводити до випадіння волосся. Досить часто проблеми виникають у разі нестачі вітамінів групи В, цинку, вітаміну Д тощо.
- Регулярний стрес. Наразі це одна з найпоширеніших причин випадіння волосся. Коли організм усі сили покладає на підтримку нервової системи, зовнішність може дуже страждати.
- Негативні фактори навколишнього середовища. До випадіння волосся може призводити забруднене повітря, токсини та вільні радикали, ультрафіолетове випромінювання, викиди автомобілів тощо.
Серед факторів, які можуть сприяти підвищеному випадінню волосся знаходяться й порушення догляду. Зокрема нерідко пасма починають становитися більш рідкими буквально на очах, якщо:
- постійно збирати їх у тугі зачіски;
- використовувати для розчісування неякісний дешевий гребінець, розчісувати вологе волосся;
- використовувати шампуні, що не відповідають стану шкіри голови та потребам волосся;
- мити голову виключно гарячою водою та сушити пасма гарячим повітрям, уникати використовування термозахисту.
Іноді функції волосяних фолікулів можуть порушуватися у разі сильного забруднення шкіри голови, наприклад залишковими компонентами мийних та доглядових засобів.
Як дізнатися, у чому проблема: слабшають корені чи ламається довжина?
Випадіння волосся — це виключно втрата всієї волосини, від кореня до кінчика. Проте ламкість волосся теж може супроводжуватися зменшенням густоти локонів та збільшенням волосин на одязі, ліжку та гребінцю. Щоб розібратися, в чому ж саме проблема потрібно визначити:
- Наявність волосяної цибулини. Якщо уважно роздивитися волосину з гребінця чи подушки, можна побачити на ній невелике потовщення з одного боку. Саме це і є волосяна цибулина. Якщо вона є — отже волосина випала разом з нею. Відповідно волосся, що просто відломилося, таких потовщень не має.
- Стан стрижня волосся. Якщо волосина є пористою, тонкою, деформованою та посіченою, скоріш за все, вона відломилася, а не випала.
- Стан шкіри голови. Процес випадіння дуже часто супроводжується появою негативних симптомів з боку шкіри, зокрема свербежем, лупою, почервонінням, подразненням.
Ламкість — абсолютно інша проблема. Вона потребує інших підходів до корекції (лікування), ніж випадіння. А сьогодні мова йде саме про випадіння.
Що можна зробити, щоб придушити випадіння волосся?
У разі випадіння волосся потрібно відразу зрозуміти, що для розв'язання такої проблеми потрібен далеко не один день або тиждень. Вона потребує виключно комплексного підходу, а іноді — тривалого лікування під наглядом спеціаліста-трихолога. Серед заходів, які можна вживати в домашніх умовах:
- Зміна раціону. Трихологи рекомендують здорове та збалансоване харчування, у разі випадіння волосся варто переглянути щоденне меню та включити до раціону жирну рибу, морепродукти, а також зелень, овочі та ягоди. До того ж варто виключити вживання фастфуду, солодощів тощо. Дуже важливо відмовитися від алкоголю.
- Захист шкіри голови. Влітку варто ховатися від ультрафіолету під широким капелюхом, а взимку — обов'язково захищати волосся під теплою шапкою.
- Делікатно мити голову. У разі випадіння волосся дуже важливо відмовитися від сухих шампунів та мити голову за потреби, а не через власні забаганки. Не варто тримати волосся брудним, адже це сприяє активності грибів та бактерій. Використовуйте якісні професійні засоби для миття, що сприяють укріпленню волосся та покращенню стану шкіри голови. До того ж уникайте гарячої води — мити голову потрібно виключно теплою водою, а ополіскувати — прохолодною.
- Укладання. На весь час лікування випадіння волосся варто відмовитися від стайлінгу. Найшкідливішими процедурами для коренів вважають натягнення пасм за допомогою брашингу та використання бігуді.
- Використання вітамінів. На користь у боротьбі з випадінням підуть різноманітні дієтичні добавки, що допоможуть коректувати можливий дефіцит та уникнути його. Проте не варто їх вживати без консультації з лікарем, адже неконтрольоване вживання деяких вітамінів чи мінералів може бути шкідливим.
В домашніх умовах скоригувати випадіння можуть допомогти різні доглядові засоби, зокрема шампуні, лосьони та ампули, що містять активні речовини, які допомагають укріпити волосся та покращити стан волосяних фолікулів і шкіри голови.
Які доглядові засоби допоможуть у разі випадіння волосся?
Обираючи догляд від випадіння волосся, варто віддавати перевагу високоякісній професійній продукції, що створена за сучасними стандартами якості та з використанням інноваційних технологій. Серед засобів, які можуть бути корисними у цьому питанні:
- VITAEL HAIR LOSS STIMULATING SHAMPOO. Це шампунь, створений відомим виробником професійної косметики для волосся. Він збагачений комплексом речовин, які допомагають покращити функції волосяних фолікулів, стимулювати їх активність та життєву силу. Такий ефект надають екстракти арніки та стручкового перцю, що діють разом з вітамінами групи В та трипептидами. Застосування цього шампуню, згідно з відгуками, допомагає значно скоротити кількість волосся, що випадає, та повернути пасмам силу, блиск, еластичність та життєву енергію. Для досягнення максимального результату варто поєднувати шампунь з іншими засобами з лінійки VITAEL HAIR LOSS STIMULATING, зокрема лосьйоном, про який можна прочитати нижче.
- VITAEL HAIR LOSS STIMULATING LOTION. Це лосьйон, призначений для нанесення безпосередньо на шкіру голови та массажування. Він містить комплекс активних компонентів, що проникають глибоко у шкіру, сприяють відновленню та регенерації волосяних фолікулів, зокрема її капілярної структури. До того ж компоненти засобу мають протигрибкові та протизапальні властивості, сприяють зростанню волосся та допомагають уникнути його випадіння. Ще засіб містить екстракт перцю чилі, що стимулює активний кровообіг у шкірі, завдяки чому волосяні фолікули отримують більше кисню та живильних речовин, що також сприяє їх активності. Лосьйон також позитивно впливає на загальний стан волосся. Під час його застосування воно отримує більше поживних речовин та вологи від коренів, що супроводжується підвищенням еластичності й блиску.
- Sergilac The Hairloss Treatment. Це просто дивовижний засіб в ампулах, який містить значну кількість активних компонентів, що діють у синергії один з одним та укріплюють волосся, стимулюють активність волосяних фолікулів, сприяють насиченню шкіри голови киснем та справді зупиняють випадіння волосся. У його складі містяться протеїни плаценти та шовку, що поєднуються зі стволовими клітинами, неймовірно корисними амінокислотами та місцевими стимуляторами (ментолом та камфорним маслом). Засіб призначений для нанесення на чисту шкіру голови й масажу, змивати його немає потреби. Він відмінно живить волосяні цибулини, стимулює процеси ділення та зростання клітин, які утворюють структуру волосся, а також позитивно впливає на загальний стан локонів.
Перерахована косметика дає гарний результат виключно у разі курсового використання. Для досягнення потрібного ефекту засоби для лікування випадіння волосся можна поєднувати один з одним.
А придбати найкращу професійну та лікувальну косметику, яка допоможе подолати випадіння та зробити локони гарними й доглянутими, можна в інтернет-магазині ZAYA.UA. Ми зібрали чудовий асортимент товарів за приємними конкурентоспроможними цінами — кожен зможе дібрати те, що буде до смаку саме йому. До того ж ми здійснюємо швидку доставку всією Україною та Європою.