Волосся людини — це не тільки її прикраса, а й справжній маркер здоров'я. По його стану можна робити висновок про загальне самопочуття, здоров'я організму та спосіб життя. Саме тому ламкість локонів — це проблема, яка потребує пильної уваги та комплексного розв'язання. Вона вказує на певні порушення, й може бути симптомом навіть деяких захворювань. Тому розв'язувати її потрібно комплексно з турботою про власний організм. Спробуймо розібратися, чому волосся може ставати ламким, більш детально.

Що таке ламкість та чому вона виникає?

Загалом, ламкість волосся можна описати як особливий стан, за якого відбувається зміна волосяного стрижня — він стає більш схильний до обламування. Волосся людини являє собою придатки шкіри людини, і варто пам'ятати, що їх живою частиною є лише волосяний фолікул, а вся довжина (волосяний стрижень) — це відмерлі клітини. Підвищена ламкість пов'язана з пошкодженням зовнішньої оболонки волосся, через що пасма втрачають свою пружність та міцність, виникає пористість та збільшується втрата поживних речовин та вологи.

Волосся може ламатися на різній довжині. Але якщо місце зламу одне й те ж — це привід звернутися до лікаря. Почати можна з дерматолога або трихолога, за потреби спеціаліст скерує пацієнта до лікаря іншої спеціальності.

Серед можливих причин ламкості:

  • Агресивні салонні процедури та відверто неправильний догляд. Найтравматичніший вплив на волосся чинять засоби для фарбування та освітлення волосся, а також хімічна завивка. Нашкодити може також і кератинове випрямлення — за умови порушень правил техніки проведення або за неправильного вибору косметичного засобу. Проте й звичайні засоби для повсякденного догляду теж можуть виявитися шкідливими та спричинити ламкість. Зокрема така проблема може виникати при використанні дешевих товарів з мас-маркету та продуктів, що не відповідають типу волосся.
  • Неправильне розчісування. Дуже поширена проблема ламкості волосся — надміру часте або агресивне розчісування. Більшість спеціалістів-трихологів сходиться на думці, що розчісувати волосся варто в міру необхідності — краще за все проводити таку процедуру не частіше, аніж 3 рази на день. Проте якщо мова йде про кучері, то й такий підхід може їм нашкодити — згідно з сучасними технологіями догляду кучеряве волосся розчісують виключно під час миття з використанням спеціальних засобів (кондиціонеру тощо). Також для догляду за пасмами потрібно використовувати якісні гребінці, що не шкодять волосяному стрижню. Ні в якому разі не варто проводити по локонах гребінцями сотню разів перед сном — як радять народні рецепти. Така надмірна активність може призвести до сухості й ламкості волосся, появи посічених кінчиків і надмірної активації сальних залоз.
  • Перегрів та надмірна сухість. Регулярне використання термічних приладів без використання термозахисту призводить до дефіциту вологи всередині волосяних стрижнів. Звісно рано чи пізно це викликає сухість та ламкість. Експерти радять завжди використовувати термозахист, а також не забувати про вибір щадного температурного режиму роботи термоприладів.
  • Використання звичайного рушника. Звичайні махрові рушники шкодять волоссю — вологі пасма є дуже вразливими. Під час тертя відбувається порушення здорового положення кутикули — пасма починають ставати пухнастими, плутаються та ламаються. Краще обирати рушник з мікрофібри або навіть брати звичайну бавовняну футболку та прибирати надлишок вологи не тертям, а обережними жмакаючими рухами.
  • Відмова від регулярної стрижки. Навіть у абсолютно здорового волосся потрібно час від часу підстригати посічені кінчики. Це запорука здоров'я локонів. І якщо проігнорувати таку рекомендацію, розщеплення волосяного стрижня буде підійматися доверху. Через це може виникнути необхідність розпрощатися зі значною кількістю волосся при наступному відвідуванні перукаря.
  • Дефіцит поживних речовин. Здоров'я волосся багато в чому залежить від забансованості щоденного харчування. Щоб пасма були міцними, еластичними та доглянутими, потрібно отримувати різні корисні вітаміни, жири та мінерали. Серед найважливіших речовин для здоров'я локонів — біотин, цинк, селен, Омега-3-6-9 та ін. Також стан пасм може погіршуватися через нестачу заліза та білків.

Також ламкість волосся може пояснюватися впливом стресу та деякими хворобами. Якщо немає ніяких зрозумілих причин для ламкості, а пасма слабшають та тоншають — варто звернутися до лікаря. Такими симптомами можуть давати про себе знати деякі хвороби, зокрема й ті, що абсолютно не пов'язані зі станом волосся, наприклад, ендокринні порушення. Також без візиту до лікаря не обійтися в тому випадку, якщо ламкість супроводжується іншими симптомами, наприклад, порушеннями функцій шкіри голови, появою ранок та подразнень. Для виявлення точної причини ламкості може знадобитися трихоскопія та різні додаткові аналізи, а для її усунення — тривале лікування.

Що робити для того, щоб зупинити ламкість волосся?

У разі сильної ламкості волосся рекомендується підійти комплексно до розв'язання проблеми:

  • вчитися справлятися зі страхами, приділяти увагу спорту та знаходитися регулярно на свіжому повітрі;
  • змінити свій раціон, щоб він був збалансованим та різноманітним;
  • придбати якісний гребінець для волосся, наприклад, Janeke або Tangle Teezer, а також рушник з мікрофібри (ще дуже корисною буде шовкова наволочка та шовкові резинки для волосся);
  • переглянути правила догляду за волоссям з урахуванням всіх сучасних рекомендацій.

Для того, щоб пасма були міцними й еластичними варто використовувати професійну косметику. До того ж варто правильно мити локони й доглядати за ними, зокрема:

  • мити голову виключно в міру забруднення — не варто чекати довше;
  • для миття варто використовувати теплу воду — не гарячу, й не холодну;
  • наносити шампунь треба, спінивши в руках, та виключно на шкіру голови — змивайте засіб під проточною водою, так очиститься вся довжина;
  • після миття потрібно кожен раз користуватися кондиціонером, він повертає лусочки кутикули на місце та забезпечує додатковий захист й зволоження волосся (кондиціонер потрібно наносити навіть після маски);
  • регулярно використовувати маски для додаткового живлення та зволоження.

Підібрати ідеальний догляд за волоссям можна у кваліфікованого майстра перукаря або трихолога. Також аналогічні послуги надають працівники інтернет-магазину ZAYA.UA.

Косметичні засоби для боротьби з ламкістю волосся

Серед професійної косметики для догляду за волоссям представлений гарний асортимент засобів, що сприяють укріпленню локонів та боротьбі з ламкістю. Серед найкращих товарів з такими лікувальними властивостями:

  • VITAEL DAMAGED HAIR DEEP RESTORER. Цей засіб від італійського бренду випускається у формі спрея. Його основна функція полягає у лікування волосяного волокна на молекулярному рівні. У складі такого засобу — комплекс амінокислот, білків (зокрема кератину) та мінеральних солей. Завдяки його використанню пасма швидко стають здоровими, еластичними, привабливо блискучими й неймовірно шовковистими. Такий ефект пояснюється властивістю засобу з'єднувати розірвані сульфідні зв'язки, пошкоджені через хімічні втручання, механічний вплив тощо. Також спрей відновлює пошкоджені ділянки й сприяє зміцненню волосся зсередини й зовні.
  • Raywell BIO CACTUS. Цей реконструктор створено на основі справжньої олії опунції. Він сприяє відновленню навіть дуже пошкоджених локонів. Олія опунції (кактусу) — це джерело багатьох корисних речовин, серед яких фітостероли, що здатні стимулювати синтез колагену. Завдяки використанню такої косметики волосся регенерує зсередини та отримує надійний захист від зовнішніх подразників. Волосяний стрижень отримує багато вітамінів, мінералів та корисних жирів, стає еластичним, міцним та пружним. Raywell BIO CACTUS допомагає додати локонам слухняності й м'якості, усуває ламкість та повністю змінює зовнішній вигляд. Завдяки йому волосся ущільнюється й зволожується й може протистояти факторам навколишнього середовища.

Використовувати засоби для догляду за волоссям потрібно згідно з рекомендаціями виробника. Зокрема косметику для відновлення варто застосовувати курсово — для отримання справді стійкого результату.

Які косметичні процедури допоможуть позбутися ламкості волосся?

Наразі існує багато косметологічних процедур, які здатні покращити стан волосся. Для боротьби з ламкістю більшість експертів радять проводити ботокс. Він передбачає нанесення на пасма спеціальних багатокомпонентних засобів, які живлять, зволожують та відновлюють локони. Для максимального й тривалого ефекту проводиться гарячий ботокс, що передбачає термічний вплив на пасма (використання праски для волосся). А за сильних пошкоджень майстри віддають перевагу холодному відновленню.

Такі процедури варто проводити виключно у спеціаліста. Кваліфікований майстер допомагає оцінити стан волосся та підібрати найбільш відповідний засіб. Також правильна технологія проведення процедури допомагає досягти бажаного ефекту.

А придбати якісну косметику для догляду за волоссям, боротьби з ламкістю та іншими проблемами можна в інтернет-магазині ZAYA. Ми зібрали відмінний асортимент високоякісних засобів — в каталозі представлена продукція від ТОПових виробників з різних куточків світу. Кожен може обрати ті засоби, які будуть у пригоді саме йому. Ми пропонуємо нашим клієнтам приємні конкурентоспроможні ціни, а також регулярні акції. Можлива доставка всією Україною та навіть за кордон.