Локони з високим рівнем пористості можуть бути досить серйозною проблемою для своїх власниць. Вони потребують особливо детального догляду, зокрема інтенсивного та регулярного зволоження й глибокого живлення. Вся річ у тому, що пористість робить локони більш схильними до пошкоджень, вони легко травмуються через вплив термічних факторів, а також швидко втрачають вологу й поживні речовини, через що виглядають тьмяними та відверто неохайними. Але тримати їх під контролем допомагає правильний догляд. Професійні доглядові засоби допоможуть зменшити пористість та покращать загальний стан локонів. Проте спробуймо розібратися, як правильно їх обрати.
Що таке пористе волосся?
Пористість — це властивість, яка описує стан кутикулярного шару волосся. Цей шар знаходиться на поверхні кожної волосини й огортає її навколо. Він виглядає, як тонкі та міцні лусочки. У здорового непористого волосся вони притискаються щільно одна до одної, завдяки цьому внутрішня частина волосся залишається захищеною від сторонніх факторів, зокрема гарячого повітря фену, сонячних променів, пилу тощо. Також кутикула забезпечує збереження всередині волосини вологи та різноманітних корисних речовин. Гладкий кутикулярний шар відбиває світло, через що пасма виглядають блискучими.
У пористого волосся кутикула не гладка, її лусочки відходять одна від одної, як лусочки шишки. Через це волосся втрачає поживні речовини та вологу, більше не блищить. І чим сильніше відхиляються лусочки кутикули, тим більше пористість волосся.
Як визначити, чи є волосся пористим?
Тьмяність локонів — це не той симптом, який гарантовано вказує на пористість. Проте така ознака є однією з типових проявів такої проблеми. До інших симптомів пористих пасм можна віднести:
- надмірну сухість волосся, що особливо помітна на кінчиках, супроводжується появою ламкості та посічених волосин;
- зниження яскравості кольору — кутикула зберігає під собою пігмент, і якщо вона стовбурчиться, пігмент попросту вимивається;
- надмірну швидкість вбирання кондиціонерів та масок для волосся, а також швидке щезнення ефекту від їх використання;
- неслухняність локонів — їх важко розчесати та укласти в зачіску, а після формування зачіска може швидко розпастися;
- хвилястість та пухнастість — може ставати особливо помітною при перебуванні у вологому середовищі.
Пористе волосся досить швидко втрачає колір після фарбування, також за високої пористості воно може ставати різним по відтінку через нерівномірність вимивання пігменту на більш пошкоджених та менш пошкоджених ділянках. Також пористість призводити до зміни структури волосся — вони може ставати схильним до появи кучерів.
Можливі причини пористості
Насправді пористість волосся може бути набутою, проте деякі люди мають вроджену схильність до появи такої проблеми. Зокрема власниці хвилястого та кучерявого волосся дуже часто страждають від надмірної пористості локонів. І у них схильність до особливого настовбурченого положення кутикули є вродженою — успадкованою від рідних.
Що стосується набутої пористості, вона може бути результатом:
- частого або неякісного фарбування, використання дешевих фарб, агресивного освітлення тощо;
- регулярного та інтенсивного термічного впливу без термозахисту — системного використання фену, праски для волосся, плойки та інших термоприладів;
- порушень базових правил догляду — кутикула природним чином підіймається під час миття волосся, а щоб опустити її на місце, варто використовувати кондиціонер, ігнорування цієї рекомендації призводить до виникнення пористості;
- агресивного розчісування з використанням дешевих гребінців, зокрема металевих;
- пошкодження волосся під час відпустки — при перебуванні на сонці, купанні у морі тощо;
- вікових змін — зокрема виникнення надмірної сухості волосся може бути пов'язано зі зниженням активності сальних залоз через гормональні зміни.
Дуже часто пористість виникає через порушення догляду за волоссям. Але на щастя правильний догляд може допомогти відновити кутикулярний шар і знизити ризик повторного виникнення такої проблеми.
Яким має бути догляд за пористими локонами?
Основна умова отримання бажаного результату — зниження або й повного усунення пористості волосся — полягає у регулярності догляду. Власницям проблемних локонів потрібно потурбуватися про вибір правильної косметики та дотримуватися базових правил, що допоможуть відновити здорове положення кутикули, її міцність та щільність.
Зокрема пористе волосся потребує:
- Якісного, регулярного та ретельного зволоження. Як ми вже говорили, через пористість пасма дуже швидко втрачають молекули води, тому їм потрібно забезпечити додаткове надходження вологи. Зволожувальні властивості можуть мати шампуні, кондиціонери та маски. І при виборі доглядових засобів експерти радять обирати професійну косметику. Вона може мати у своєму складі різні активні речовини, збалансовані між собою для ідеального тривалого утримання вологи. Це можуть бути рослинні екстракти, гліцерин, деякі олії тощо.
- Обов'язкового кондиціонування щоразу після миття. Без якісного кондиціонера догляд за пористим волоссям просто неможливий. Адже саме такий засіб допомагає повернути лусочки волосся у здорове положення. Кондиціонер потрібно використовувати щоразу після миття волосся. Також варто враховувати, що маска не може використовуватися як альтернатива кондиціонеру — його треба наносити й після маски.
- Інтенсивне живлення. Якісні маски теж дуже корисні для пористих пасм. Саме вони постачають у локони особливо велику кількість активних речовин — живильних, відновлювальних та зволожувальних. І тільки професійні маски, що створені за останніми науковими технологіями, можуть дати відмінний результат. Але для регенерації та живлення потрібно використовувати їх курсами — раз-два на 7-10 днів протягом декількох місяців.
- Розумного відновлення. Пористі пасма часто пошкоджуються через порушення захисних функцій кутикули. Саме тому для них буде дуже корисним використання косметики, що сприяє глибокому відновленню, містить особливо багато білків чи амінокислот для стимуляції регенеративних процесів. Пористі пасма будуть вдячні за використання відновлювальних засобів, збагачених кератином, протеїнами пшениці, шовку тощо.
- Розумного захисту. Догляд за пористими локонами має включати ще й використання захисних засобів, наприклад, олійок, кремів, молочка чи сироваток. Вони можуть бути багатофункційними й сприяти додатковому живленню, зволоженню, відновленню тощо. Зокрема багато виробників пропонують товари типу 10 в 1, що поєднують у собі термозахисні властивості та комплексну турботу про волосся. Ні в якому разі не можна використовувати термічні засоби для укладки без термозахисту.
Пошкоджене та пористе волосся може потребувати тривалого відновлення. І хоча б на деякий час варто дати йому відпочити від агресивного фарбування, впливу термічних факторів тощо. Експерти радять довіряти свої локони у руки кваліфікованих перукарів з відповідними навичками та гарним досвідом роботи.
ТОП-засобів для пористого волосся
Обираючи засоби для догляду за пористими локонами, варто звернути увагу на професійну зволожувальну лінійку Mimare – продукти іспанського виробника, які вирізняються бездоганним рівнем якості та дозволяють створити справді дивовижний ефект. Для пористих пасм відмінно підійдуть засоби зі зволожувальної лінійки Mimare Moisturization на базі екстракту огірка та лляної олії, що діють у синергії — підтримують та посилюють дію один одного. Серед них:
- Mimare Moisturization Shampoo. Це зволожувальний шампунь, який допоможе зробити сухі, пористі та пошкоджені пасма м'якими, зволоженими та слухняними. Має приємний аромат, ніжно очищає шкіру та волосся, не викликає подразнень та негативних ефектів.
- Mimare Moisturization Mask. Це маска з високим вмістом води, що допомагає пом'якшити локони та контролювати їх. Завдяки її використанню відбувається глибоке зволоження, волосся отримує порцію свіжості, відновлюється його гладкість. Маска зменшує пухнастість, додає блиску, забезпечує глибоке живлення.
- Mimare Moisturization Leave-In. Це незмивний догляд, який є завершальним етапом у цій лінійці. Він виконує відразу декілька функцій — додає ще більшої зволоженості локонів, робить пасма слухняними й живими, сприяє відновленню й закриттю кутикули. Завдяки йому локони також отримують додатковий захист від негативного впливу навколишнього середовища.
А підібрати засоби професійного догляду за пористими пасмами можна в інтернет-магазині ZAYA.UA. Тут представлений відмінний асортимент такої косметики від кращих виробників з різних куточків світу. Професійні консультанти допоможуть підібрати гарний догляд залежно від ваших побажань та особливостей волосся. Здійснюємо оперативну обробку замовлень та швидку доставку Україною. Відправимо ваші покупки до Києва, Харкова, Одеси, Львову та інших населених пунктів.