Щоденна б'юті-рутина передбачає не лише ретельний догляд за обличчям. Більшість дівчат регулярно доглядає і за волоссям. Ці процедури включають регулярне миття, зволоження, кондиціонування, сушку та укладку. Для догляду за пасмами можуть використовуватися різні засоби, і значна кількість з них мають у своєму складі силікони. І з цими компонентами пов'язано багато страхів та міфів. Спробуймо розібратися у тому, чи безпечні вони насправді? Чи може й дійсно краще їх уникати?

Силікони у засобах для волосся: все, що вам потрібно знати

Наразі майже кожен другий засіб для миття волосся має у своєму складі силікони. А якщо говорити про кондиціонери та засоби для укладки, то такі компоненти є майже у 100% продуктів. Природні компоненти часто поєднуються із силіконами. Це дозволяє забезпечити необхідний доглядовий ефект — про нього ми поговоримо трохи нижче.

Раніше силіконові компоненти у косметиці для волосся можна було візуалізувати неозброєним оком, звернувши увагу на консистенцію засобу. Зокрема якщо видавлена з ємності рідина мала своєрідні перламутрові частинки у складі, це означало, що з високою долею вірогідності вона містить силікон. Річ у тому, що такі компоненти не здатні розчинятися у воді, тому емульсія з силіконовими частинками виглядала досить неоднорідною, отримувала мутну структуру та досить непривабливий вигляд. Тому виробники маскували силікони за допомогою перламутрових частинок, завдяки чому шампунь виглядав естетично, без осаду та жодного розшарування.

Наразі технологи вже добре вміють досягати однорідного стану емульсій без таких хитрощів — засоби з силіконами можуть бути однорідними та прозорими. До того ж дуже розширився асортимент використовуваних силіконів. Нижче розглянемо такі речовини більш детально, щоб зрозуміти, які з них будуть корисними для догляду за волоссям у конкретних ситуаціях.

Яку роль відіграють силікони у доглядових засобах для волосся?

Зараз силікони є дуже поширеними компонентами засобів для укладання та шампунів. Їх використовують виробники у всьому світі, зокрема й під час створення професійної продукції та шампунів люкс-сегменту. Такі синтетичні компоненти можуть посилювати ефект натуральних екстрактів та масел, зокрема:

  • Додавати яскравого блиску. Мабуть, такий ефект є найбільш бажаним для всіх дівчат, що використовують косметику для волосся. Адже тьмяні пасма виглядають досить неохайними, вони здатні позбавити навіть розкішну зачіску потрібного шарму. Водночас яскраві та блискучі локони є символом здоров'я, вони притягують погляди та створюють чарівний ефект. Силікони сприяють інтенсивному блискучому ефекту, а деякі з них здатні робити такий ефект просто неймовірним (такими властивостями, до речі, характеризується фенілтриметикон).
  • Покращувати функції кутикули волосся. Кутикула, як відомо, є природним захисним шаром волосся, який складається з безлічі невеликих лусочок. Здорова кутикула має бути щільною та гладкою, проте вплив багатьох негативних факторів (косметики для укладки, агресивних шампунів, фарби, освітлювачів, термічних факторів тощо) призводить до того, що вона сильно розкривається, як луски на шишці ялини. Через це локони втрачають вологу та живильні речовини, стають сухими й ламкими, тьмяними й схильними до заплутування. Силікони допомагають пригладити лусочки кутикули, зробити цей шар більш щільним та гладким. Завдяки цьому пасма стають гладшими й слухнянішими, менше плутаються, легше розчісуються та не так пушаться.
  • Запаювати посічені кінчики. Силікони діють на кінчики волосся аналогічно як і на кутикулу. Вони добре склеюють посічені ділянки, завдяки чому пасма стають гарними, доглянутими та здоровими.
  • Утворювати захисний шар на поверхні. Силікон немов би огортає кожен волосяний стрижень від голови до самих кінчиків, утворюючи на його поверхню тонку та дихаючу захисну оболонку. Такий шар допомагає захищати локони від негативного впливу зовнішнього середовища. Водночас він не заважає волозі та кисню проникати всередину — в структуру волосся. Завдяки цьому пасма отримують гарний захист та привабливий зовнішній вигляд.

Які бувають різновиди силіконів?

Існує багато різних видів силіконів, які можуть використовуватися у складі косметики для волосся. Найпоширеніші серед них:

  • Dimethicone emulsion Succinoglycan. Цей силікон є високомолекулярною сполукою у вигляді водної емульсії. Йому під силу склеювати посічені ділянки, розгладжувати кутикулу та робити локони більш шовковистими.
  • Силіконові масла. Ці речовини здатні утворювати гарний захисний бар'єр. Вони чудово спрощують укладання та дарують пасмам привабливий яскравий блиск. Але водночас вони можуть викликати обтяження волосся та призводити до того, що зачіска швидше втрачає свіжість.
  • Інкапсульовані силікони. Ці різновиди силіконів полегшують укладання та водночас глибоко кондиціонують пасма. Вони здатні надовго подарувати укладці відчуття свіжості та приємної чистоти. Інкапсульовані силікони не схильні обтяжувати локони.
  • Амодиметикони. Є прекрасними протекторами для фарбованих локонів — блокують вимивання пігменту, тому колір зберігається довше. До того ж вони додають локонам слухняності, гладкості та шовковистості.
  • Водорозчинні. Ці силікони виконують функцію ПАР. Вони сприяють створенню пишної піни, яка допомагає гарно вимити волосся та очистити його від бруду. Ще вони відмінно поєднуються з іншими активними компонентами доглядової косметики.

Отже, кожен різновид силіконів має свої властивості — треба вивчати склад засобу перед покупкою, щоб знати, якого ефекту очікувати.

Нюанси використання косметики з силіконом

Незалежно від того, про які силікони йде мова, дуже важливо, аби їх вплив на волосся був помірним. Деякі з різновидів силікону можуть накопичуватися на поверхні волосяних стрижнів. Саме тому, коли мова йде про вибір косметичних засобів по догляду за волоссям, дуже важливо обирати професійні товари. Адже кількість та якість силіконів у їх складі суворо контролюється.

Силікони загалом не схильні проникати у структуру волосся людини, адже їх молекули є занадто великими для цього. Проте деякі з них накопичуються на поверхні — призводять до нашарування захисних плівок, які у великому об'ємі можуть нашкодити локонам. Зокрема значна кількість силіконових нашарувань може призводити до стоншення та ламкості волосся. Такі силікони зазвичай містяться у складі бальзамів (кондиціонерів) для волосся та термозахисних засобів.

Але варто відзначити, що такі властивості цих речовин не є протипоказанням до використання косметики, що містять їх у своєму складі.

Єдине, тим, хто регулярно використовує засоби з силіконами, варто час від часу користуватися шампунями глибокого очищення. Вони відмінно видаляють силіконові нашарування. Ними можна мити голову 2-4 рази на місяць.

А придбати найкращі товари для догляду за волоссям від перевірених виробників, зокрема й засоби для глибокого очищення можна в інтернет-магазині ZAYA.UA. Ми дотримуємося здорового підходу до ціноутворення — вартість всіх позицій в нашому каталозі вас приємно порадує. Здійснюємо доставку Україною та Європою.