Кератинове випрямлення волосся вже багато років займає впевнене лідерське місце в рейтингу найпопулярніших процедур для догляду за волоссям. Його дуже люблять дівчата, що тішаться від гладкості та блиску волосся. Але чи варто робити кератинове випрямлення? Чи завжди воно є найкращим вибором? Спробуймо розібратися в усіх аспектах даної процедури більш детально.

Крок за кроком: як проходить процедура кератинового випрямлення

Зазвичай кератинове випрямлення проводиться поетапно. Ця процедура передбачає:

  • Підготовку волосся. Після звичайного шампуню волосся не є на 100% чистим. На ньому залишаються частинки силікону та себуму, а також інші забруднюючі речовини. Тому для підготовки волосся до кератинового вирівнювання потрібен шампунь глибокого очищення. Він прибирає всі забруднення, а також настовбурчує кутикулярний шар волосся, щоб зробити його більш сприйнятливим до впливу кератину. Засіб може використовуватися кілька разів — для відмінного результату.
  • Нанесення засобу. Вимите волосся трохи підсушують рушником або використовують фен на холодному режимі обдуву. Засіб для кератинового вирівнювання наноситься на волосся покроково — по пасмах. Для рівномірного розподілення потрібно використовувати перукарську щіточку. А нанесення має відбуватися з відступом від шкіри голови на 2-3 см. Після того, як волосся буде повністю оброблене, його розчісують гребінцем з широкими зубчиками — для максимально рівномірного розподілу.
  • Витримка засобу. Кератиновий засіб має залишатися на локонах від 15 до 30 хвилин (інколи навіть більше). Термін витримки залежить від кількох факторів, зокрема рекомендацій виробника, ступеня пошкодження волосся, ступеня завитка тощо. Майстер підбирає тривалість витримки індивідуально.
  • Сушка й вирівнювання. Після витримки засіб може змиватися (повністю або частково), або залишатися на волоссі. Це теж залежить від інструкцій виробника та особливостей волосся. Потім волосся повністю висушується феном (на холодному або теплому режимі обдуву). Далі настає етап безпосереднього вирівнювання — прасування. Майстер розділяє локони на пасма і проходить по кожному з них кілька разів (зазвичай від 5 до 10, іноді — більше). Кількість проходжень по довжині та кінчиках може мінятися. Температура вирівнювача та кількість проходів обираються майстром, що орієнтується на стан волосся. Прасування сприяє закріпленню кератина всередині структури волосся, завдяки чому пасма стають на 100% гладкими та неймовірно блискучими.
  • Фінальний етап. Після прасування пасма знов промивають теплою водою без шампуню. Далі на волосся наносять фінішну маску на 10-15 хвилин, знов промивають і сушать теплим потоком повітря.

Волосся після кератинового вирівнювання отримує неймовірну гладкість, стає шовковистим, блискучим та дуже слухняним. Воно гарно виглядає у будь-який час доби навіть без укладки.

Кому підходить процедура кератинового випрямлення?

Таку процедуру найчастіше рекомендують:

  • власницям натурального волосся, що схильне до появи надмірної пухнастості у вологу погоду;
  • власницям кучерів різного ступеня кучерявості — від легких хвиль до пружних етнічних кучерів;
  • для покращення загального стану волосся й захисту його від зовнішніх впливів.

Однак кератинове вирівнювання може бути не корисним для власниць тонких або дуже ослаблених та пошкоджених пасм. Адже у такому випадку процедура може тільки погіршити стан локонів.

Переваги та недоліки кератинового вирівнювання

Як і будь-яка косметична процедура, кератинове вирівнювання має свої переваги та недоліки. І звісно, перед тим як її проводити, варто розібратися в них більш детально. Серед переваг варто відзначити:

  • Реальне покращення візуального стану волосся. Локони стають ідеально прямими, неймовірно гарно блищать, виглядають справді доглянутими.
  • Захист від зовнішніх факторів. Кератин огортає волосся тонкою захисною плівкою. Вона мінімізує негативний вплив вологи, ультрафіолету, забруднень, токсинів тощо.
  • Зручність у догляді. Після кератинового випрямлення локони не потребують укладки, вони завжди виглядають ідеально. Це дуже вагома перевага для дівчат, яким важливо завжди виглядати на 100%.
  • Тривалий ефект. Результат кератинового випрямлення триває кілька місяців (за умови правильного догляду) — до пів року. За потреби процедуру можна повторити.
  • Відновлення волосся. Кератин проникає всередину волосяного стрижня, заповнюючи пустоти (пошкоджені ділянки). Завдяки цьому волосся отримує більш здоровий вигляд. Також засоби для кератинового вирівнювання містять багато корисних речовин, які сприяють живленню та зволоженню волосся, доглядають за ним на клітинному рівні.

Варто відзначити, що список переваг (як і список недоліків) багато від чому залежить від особливостей обраного засобу, майстерності майстра та властивостей волосся клієнта.

Серед можливих недоліків кератинового вирівнювання зазвичай відзначають:

  • Вартість. Процедура може бути достатньо дорогою. Але той факт, що ефект від неї триває кілька місяців, значно збільшує її цінність для багатьох. Кератин дозволяє зекономити час і кошти на щоденну укладку та догляд за волоссям.
  • Потенційну шкоду для волосся. Кератинове вирівнювання передбачає вплив на волосся високих температур. І цей фактор може пошкоджувати волосся, особливо, якщо процедура виконується неправильно (майстер неправильно підібрав температуру вирівнювача або кількість проходів по пасмах) або волосся вже було пошкодженим.
  • Необхідність правильного догляду. Для максимально тривалого збереження ефекту кератину варто використовувати професійну косметику. Зберегти результат процедури допоможуть безсульфатні шампуні, а також маски з кератином.
  • Тимчасовий результат. Кератин поступово вимивається з волосся. Через це локони рано чи пізно повертаються до свого натурального стану.

Також варто враховувати, що всі засоби для кератинового вирівнювання містять формальдегід або його похідні. Ці речовини випаровуються у навколишнє середовище під час використання вирівнювача для волосся. І у невеликій кількості та за умови перебування у добре провітрюваному приміщенні — це безпечно для здоров'я. Проте саме через цей факт кератинове випрямлення протипоказане вагітним жінкам та годуючим мамам.

Важливі поради для тих, хто вирішив спробувати кератинове випрямлення

Якщо ви запланували процедуру кератинового випрямлення, зверніть увагу на кілька корисних рекомендацій. Вони допоможуть отримати найкращий результат та водночас зберегти здоров'я локонів. Експерти ZAYA рекомендують:

  • обирати перевірений салон та професійного майстра, що має відповідний досвід;
  • отримати попередню консультацію майстра для оцінки стану волосся та можливості проведення процедури загалом;
  • дотримуватися рекомендацій спеціаліста, зокрема й щодо догляду за волоссям після процедури;
  • не забувати про те, що стан волосся залежить від багатьох факторів, зокрема від зовнішніх та внутрішніх.

А придбати різні види кератину для вирівнювання волосся можна на сторінках інтернет-магазину ZAYA. Також у нас представлений широкий вибір професійних засобів по догляду за локонами після кератинового вирівнювання. Досвідчені консультанти допоможуть підібрати найкращий догляд з урахуванням ваших потреб та особливостей вашого волосся. Здійснюємо доставку всією Україною та навіть за кордон.