Не лише жирне волосся може стати справжньою проблемою для його власників, а й сухе. Позбавлене блиску, ламке, з посіченими кінчиками, яке важко вкладати, воно може створювати чимало неприємних ситуацій. А про те, як з ним боротись та які можуть бути причини сухості – далі у статі.
Головні ознаки сухого волосся
Сухе волосся – один з найпопулярніших типів, що може бути як вродженим, так і набутим. Головна його особливість, звісно, полягає у недостатній кількості «змазки» у вигляді себуму, через що пасма втрачають вологу швидше й ламаються.
Себум працює на волоссі як зволожувач, що дозволяє пасмам бути слухняними, шовковистими, м’якими та блискучими. Його недостатня кількість призводить до ламкості, а ще до того, що волосся перестає бути слухняним, плутається під час миття та розчісування.
До головних ознак сухого волосся також відносять:
- Підвищену ламкість кінчиків;
- Збільшення пор на пасмах;
- Схильність до пухнастості;
- Відсутність блиску;
- Надмірне випадіння волосинок;
- Брак пружності та еластичності;
- Підвищений рівень статичності;
- Наявність посічених кінчиків.
Доволі часто сухе волосся супроводжується свербінням та активним лущенням шкіри голови. Таке волосся можна також впізнати за доволі характерною відзнакою у вигляді роздвоєння кінчиків, які на додачу ще й січуться. А ще сухе волосся часто має нерівномірну товщину, коли одна волосинка може бути товщою, а інша – тоншою, через що формувати зачіску стає складніше.
Чому волосся стає сухим
Перш ніж купувати засоби догляду за волоссям, бігти за масками, шампунями та кондиціонерами, варто розібратись у тому, чому волосся стає сухим. Причин може бути безліч – банальне пошкодження гідроліпідного шару, спадковість, неправильні засоби догляду тощо.
Волосся може ставати сухим через певний перелік чинників та факторів:
- Збій у роботі сальних залоз, які не можуть продукувати достатню кількість себуму;
- Надмірна довжина волосся, якому не вистачає себуму для зволоження;
- Брак вітамінів та мінералів у раціоні, який впливає на стан шкіри та волосся;
- Гормональний дисбаланс, який чинить вплив на увесь організм;
- Постійний стрес та нервове перенапруження, які впливають на якість пасм;
- Неправильний догляд за пасмами, підбір неякісних доглядових засобів;
- Надмірна кількість процедур, які мають на меті термічний чи хімічний вплив;
- Неякісна вода, що може змінювати кутикулу, роблячи її жорсткішою;
- Особливості кліматичної зони або впливу зовнішніх факторів.
А для того, аби визначити, чому ваше волосся стає сухішим, втрачає еластичність, пружність та вологу, варто звернутись за консультацією до дерматолога та трихолога, який допоможе з підбором якісного догляду.
Що робити з сухим волоссям
Відповідь проста: сформувати достатній та якісний догляд, аби повернути їм звичний, здоровий вигляд та стан. Для цього варто підібрати не лише конкретну косметику у вигляді шампуню, маски, кондиціонеру чи сироватки, а й звернути увагу на їх склад.
Серед активних компонентів для сухого волосся найчастіше зустрічаються:
- Гіалуронова кислота, яка буде затримувати вологу всередині пасм.
- Арганова олія, що буде глибоко насичувати зсередини.
- Олія ши, кремова текстура якої бореться з пухнастістю.
- Кокосова олія, яка захищає білок у структурі волосся.
- Пантенол, який укріплює та зволожує пасма.
Варто не забувати й про профілактику від сухості та ламкості. Наприклад, сухе волосся варто захищати від яскравого сонячного світла улітку, а взимку – від холодного повітря. Після відвідування будь-яких місць для купання вдома варто промити волосся чистою водою. А для того, аби структура пасм не пошкоджувалась, використовуйте сушіння феном на середньому або холодному режимі.
Основні правила догляду за сухим волоссям
Коли мова заходить про сухе волосся, важливо не лише насичувати його вологою, а й правильно підібрати комплексний догляд. Який має будуватись на трьох стовпах: регенерація, зволоження та живлення, які допоможуть відновити, а також підтримувати здоровий вигляд пасм.
Щоб покращити стан волосся, варто дотримуватись таких правил догляду:
- Обирайте шампуні, які мають м’який склад, за можливості – без сульфатів, які позбавляють волосинки природної вологи.
- Використовуйте шампунь виключно від коренів, не наносьте на всю довжину волосся, аби не зробити його сухішим.
- Зменште кількість стайлінгових засобів, а також укладок, оскільки висока температура пошкоджує структуру пасм та гідроліпідний бар’єр шкіри.
- Обирайте менш шкідливі хімічні засоби під час процедур з волоссям (фарбування, висвітлення, реконструкція) або зменште їх кількість.
- Додайте до процесу миття голови кондиціонери та маски, що будуть реанімувати пасма й насичувати їх вологою.
А щоб ефект від масок та шампунів був стійкішим, й відчуття сухості почало зменшуватись, можна додавати до догляду ще й олії для волосся. Їх особливість полягає у глибокому проникненні у структуру волосинок, що дозволяє їм заповнювати пори, розгладжувати, відновлювати пошкоджену кутикулу, зменшуючи при цьому ламкість та повертаючи блиск.
Топ засобів для сухого волосся
Шукаєте якісні засоби та косметику для сухого волосся? Тоді зверніть увагу на трійку найкращих, які допоможуть зволожувати, насичувати та регенерувати сухі та ламкі пасма.
Deeply Hydrating Shampoo
Цей зволожуючий шампунь був розроблений на основі м’яких ПАР, завдяки чому не забруднює поверхню шкіри голови, призначений для догляду як за сухим, так і нормальним типом пасм. Використання засобу дозволить повернути м’якість, а також зменшить роздратування шкіри голови.
До складу шампуню входять:
- Екстракт календули;
- Звіробій;
- Ромашка;
- Екстракт артишоку;
- Екстракт манго тощо.
Відзначимо, що використовувати Deeply Hydrating Shampoo варто залежно від ступеня забрудненості волосся, адже засіб допускає його нанесення на пасма на щоденній основі за необхідності.
Deeply Hydrating Mask
Зволожуюча маска Deeply Hydrating Mask розроблена для того, аби повернути вашому волоссю здоровий вигляд, а також позбутись від його пористості, ламкості та надмірної сухості. Маска використовується на всій довжині пасм, аби активно зволожувати та насичувати корисними речовинами, зменшити кількість зламаних волосинок.
У складі маски присутні:
- Касторова олія;
- Соєва олія;
- Олія з абрикосових кісточок;
- Пантенол тощо.
Зазначимо, що маску краще наносити та прочісувати за допомогою гребінця. Це дозволить засобу якісно розподілитись пасмами, вкриваючи собою довжину та кінчики.
Deeply protecting hair spray 10 in 1
Не тільки зволожуючі засоби потрібні для покращення стану волосся, а й захисні. Такі, як цей спрей, який допомагає створити захисний шар у вигляді плівки на поверхні пасм, закупорюючи всередині воду й захищаючи від шкідливого впливу довкілля.
Спрей містить у своєму складі:
- Пантенол;
- Молочну кислоту та інші компоненти.
Захисний спрей Deeply protecting hair spray 10 in 1 варто наносити на ледь просушене рушником волосся, розподіляючи його гребінцем на поверхні пасм, а потім висушуючи за допомогою фена.
А якщо вам потрібні якісні засоби для вашого волосся – обирайте їх у каталозі нашого магазину!