Для догляду за волоссям вже винайдено дуже багато засобів – шампуні, кондиціонери, бальзами, маски, сироватки, лосьйони, тоніки, мусси та інші. Кожен з них по-своєму дбатиме за локонами. І якщо важливість шампуню важко поставити під сумнів, необхідність використання кондиціонера або маски викликає питання. Чи потрібні вони? Чи можна обійтися одним засобом чи обов'язково купити два різні? Спробуймо детально розібратися у цих питаннях трохи нижче.

Що таке і для чого потрібен кондиціонер для волосся

Кондиціонер – засіб, який використовується одразу після шампуню. Він підходить для повсякденного застосування. До складу кондиціонера входять інгредієнти, що закривають лусочки волосся, які природним чином відкриваються під час миття локонів.

До того ж засіб утворює на поверхні волосся плівку, яка захистить його від негативного впливу навколишнього середовища:

  • частих укладок із застосуванням високих температур;
  • впливу стайлінгових засобів;
  • фарбування;
  • сонячних променів та інших факторів.

Кондиціонер може надавати спеціальні ефекти, зокрема забезпечувати шовковистість, гладкість, випрямляти, зволожувати, надавати об'єм, захищати кінчики волосся від посічення.

Кондиціонери мають досить високий рівень pH – 4.5-5.0. Це означає, що глибоко у волосся такий засіб не проникає, основне місце його роботи – поверхня волосяного стрижня. Цей продукт, зазвичай, має рідку консистенцію, є трохи густішим за шампунь.

Кондиціонер для волосся застосовується одразу після миття. Він наноситься виключно на довжину та кінчики, але не на шкіру голови. Засіб витримують на волоссі до 5 хвилин, потім змивають.

Найкращі кондиціонери для волосся

Сучасні виробники пропонують безліч різних кондиціонерів для волосся. Проте експерти рекомендують вибирати товари перевірених виробників, що дійсно будуть доглядати за пасмами. Це може бути:

  1. deeply Hydrating Conditioner. Універсальний засіб, що діє по всій довжині локонів, знижує ризик ламкості та стоншення, робить пасма блискучими та зволоженими. Його компоненти насичують волосся вологою та сприяють її утриманню всередині пасм. До того ж завдяки такому кондиціонеру локони отримують велику порцію живильних компонентів, які надають їм сяйво та м'якість.
  2. Mimare Curly Method Conditioner. Цей засіб створено саме для кучерявого волосся, що є дуже схильним до пухнастості, пористості та сухості. Він забезпечує пасмам найкращий догляд, адже у його складі — виключно природні компоненти. Після використання такої косметики локони легко розплутуються, стають еластичними та водночас не втрачають свій об'єм і форму.
  3. Raywell BIO BOMA. Такий засіб навпаки буде до вподоби тим, хто хоче мати ідеально гладеньке волосся. Він сприяє розгладженню пасм, прибирає пухнастість та додає пружності. Цей кондиціонер містить багато корисних компонентів, зокрема рослинних екстрактів та масел, вітамінів та інших речовин, які допомагають відновити локони по всій їх довжині.

Обирайте кондиціонер згідно з власними побажаннями та потребами свого волосся.

Що таке та для чого потрібна маска для волосся

На відміну від кондиціонера маскою для волосся не можна користуватися часто. До її складу (якщо маска гарної якості) має входити велика кількість натуральних компонентів, які активно відновлюватимуть структуру локонів (але існують маски для щоденного використання, і приклад одного з них ми наведемо трохи нижче). Продукт зазвичай має густу консистенцію.

Головне завдання маски – боротися із певними проблемами. Вона бореться з пористістю волосся, їх ламкістю, сухістю. Маска спрямована на відновлення волосся та діє як лікувальний засіб. Такі засоби застосовуються курсом – доти, доки проблему не буде вирішено.

Деякі з них можуть не тільки відновлювати волосся, а й оздоровлювати шкіру голову, на що кондиціонер не здатний. Лікувальні маски допоможуть позбутися лупи, заспокоїти свербіж шкіри голови, контролювати виділення себуму.

У масок дуже низький рівень рН – 3.5-4.0. Це означає, що активні компоненти засобу проникнуть углиб шкіри голови та всередину волосся. Після маски лусочки волосся не запечатуються, вони відкриті (отже після маски є потреба у додатковому використанні кондиціонера для їх повернення на місце).

Маска наноситься на чисте, вологе волосся, один-два рази на тиждень. Засіб розподіляється від коріння до кінчиків або лише на шкіру голови, залежно від призначення продукту.

Найкращі маски: поради від наших експертів

Для того, щоб отримати справжню користь від масок для волосся, варто обирати тільки якісні продукти кращих виробників. Серед товарів, які заслуговують на вашу увагу:

  1. VITAEL DRY HAIR HYDRATING MASK. Це зволожувальний засіб від італійського бренду, який створено для усунення сухості пасм та глибокого насичення їх вологою. Він має у своєму складі арганову олію та кератин, тому ще й живить волосся. Завдяки його використанню пасма перестають виглядати тьмяними, отримують блискучий та доглянутий вигляд. До того ж ця маска забезпечує захист локонів від пошкодження агресивними шкідливими радикалами, а також від зовнішніх чинників.
  2. VITAEL DAILY USE CONDITIONING MASK. Цей засіб виконує одночасно дві дії — він працює як маска і як кондиціонер. Тому його можна використовувати щоденно для глибокого зволоження, живлення та легкого розплутування. Завдяки цій масці пасма стають м'якими, водночас вона не обтяжує їх. Регулярне використання засобу повертає локонам життєву силу, а також блиск, збільшує слухняність і сприяє відновленню. До того ж така маска гарно підійде дівчатам, які фарбують волосся, - вона продовжить тривалість життя кольору.
  3. deeply Restoring Hair Mask. Такий засіб здатен не просто живити та зволожувати волосся, він забезпечує ого відновлення. Маска від deeply надає пасмам життєву енергію та немов би друге дихання. За її використання локони стають блискучими, м'якими, зникає ламкість та посіченість. Це гарний вибір для пошкоджених пасм, які потребують особливого догляду.

Маски для волосся потрібно використовувати згідно з рекомендаціями виробника.

Чим маски відрізняються від кондиціонерів: висновки

Ці два засоби не можна назвати однаковими. Маска та кондиціонер – різні продукти, які по-різному впливають на структуру волосся та шкіри голови. Відмінності дуже серйозні – від цілей до складу засобів. Детальний список відмінностей:

  • Місце дії. Кондиціонер працює тільки на поверхні волосся, тоді як маска проникає вглиб волосся.
  • Особливість лусочок волосся після застосування. Кондиціонер запечатує лусочки, щоб усередину них не потрапляли шкідливі для тіла волосся речовини. Маска залишає лусочки відкритими, щоб її інгредієнти могли наситити пасма.
  • Ціль використання. Маски застосовуються для лікування локонів та шкіри голови. Кондиціонери потрібні на постійній основі – після миття голови вони роблять волосся захищеним, слухняним і підготовленим для укладання.
  • Тривалість застосування. Кондиціонери використовуються після кожного миття голови. Маскою потрібно припинити користуватися після досягнення поставленого результату.
  • Частота застосування. Кондиціонер підходить для частого застосування, маска, навпаки, не повинна використовуватися часто (але є виняток з правил).
  • Тривалість витримки. Маски тримають на волоссі від 10 хвилин і більше, кондиціонер не рекомендується залишати на пасмах довше 5 хвилин.
  • Особливості застосування. Кондиціонер не слід наносити на шкіру голови, щоб не провокувати сильне виділення себуму. Деякі маски навпаки призначені саме для такого нанесення.

Ці два засоби виконують різні функції. Кондиціонер краще захищає волосся, а маска краще лікує його. Тому локонам можуть бути потрібні обидва товари.

Кондиціонер завжди потрібно мати на поличці у ванній, а ось маска не завжди потрібна. Якщо локони здорові та красиві, їм потрібен лише шампунь, кондиціонер та деякі стайлінгові засоби для укладання. А маски можна використовувати лиш час від часу як джерело додаткового живлення.

А придбати кондиціонери для повсякденного догляду та різноманітні зволожувальні, живильні та відновлювальні маски можна в інтернет-магазині ZAYA.UA. Тут представлений чудовий асортимент таких засобів на будь-який смак та гаманець. З нами ви зможете зробити своє волосся по справжньому доглянутим та гарним.