Каутеризація волосся (інша назва – біовідновлення) – це салонна процедура до якої вдаються, щоб покращити стан пошкоджених пасом. Поняття "каутеризація" прийшло з медицини, так називають місцеве припікання під час хірургічних операцій. Чому так назвали процедуру, під час якої нічого не припікають, а наносять на волосся спеціальний відновлювальний склад? Незрозуміло. Можливо, річ у тім, що посічені кінчики після неї "запаюються".
Після курсу процедур локони отримують силу, об'єм, стають гладкими та блискучими. Виникає питання, чим каутеризація відрізняється від інших салонних заходів, спрямованих на поліпшення зовнішнього вигляду пасом. Наприклад, від ламінування, кератину або ботокса, який так всім подобається і отримав широку популярність. Спробуємо розібратися в особливостях цієї процедури детально в даній статті.
Каутеризація волосся (біопластика) – що це за процедура?
Каутеризація волосся - це процедура з косметичним і оздоровчим ефектом, спрямована на відновлення і покращення зовнішнього вигляду волосся. Каутеризація сприяє розгладженню поверхні волосся і його оздоровленню зсередини. У цьому основна відмінність від ламінування, яке по суті є косметичною процедурою і забезпечує тільки естетичний результат.
Скажете, що те ж саме дає, кератинування або ботокс. Можливо. У випадку каутеризації весь секрет прихований у складі, адже він переважно натуральний. Препарати для процедури виготовляють із витяжки бамбукового стебла. Він багатий на кремній - мінерал, необхідний для молодості та здоров'я волосся. Після процедури відновлення волосся оздоровлюється по всій довжині, зміцнюється, стає більш щільним і живим.
Терапевтичний курс - 3-4 процедури, по одному сеансу раз на 2 тижні. Хоча навіть після однієї процедури волосся матиме значно кращий вигляд. У нас на сайті ви можете купити засоби для каутеризації такі як - Zap Total Repair та Nuance Professional Bioplastia.
Каутеризація волосся: рекомендації та протипоказання
До каутеризації вдаються, коли стан волосся сильно погіршується внаслідок регулярного і тривалого негативного впливу ззовні. На волоссі це проявляється у вигляді тьмяності, сухості, втраті блиску і посічених кінчиках. Для помітного і стійкого ефекту однієї процедури каутеризації недостатньо. Залежно від ступеня пошкодження волосся повний курс може становити від 3 до 6 процедур.
Попри те, що під час каутеризації застосовуються склади з натуральними компонентами, такий метод оздоровлення волосся має протипоказання.
Процедуру не можна проводити, якщо:
- У вас спостерігається інтенсивне випадіння волосся (після процедури волоски стають важчими, і ослаблені волосяні фолікули можуть не впоратися з навантаженням);
- Напередодні проводилася процедура освітлення або фарбування (ефект від каутеризації буде мінімальним, або відсутній зовсім);
- Шкіра голови пошкоджена, є мікротравми, алергічні висипання, свербіж;
- Вагітність або годування грудьми.
Каутеризація може допомогти тільки у тому випадку, якщо втрата краси і здоров'я волосся спричинена зовнішніми факторами. Якщо стан локонів погіршується через хворобу, гормональні порушення тощо, тобто внутрішні причини, то косметичні процедури безсилі. В такому випадку насамперед необхідне медичне обстеження.
Переваги та недоліки каутеризації
Каутеризація - це серйозне втручання в структуру волосся шляхом заповнення його медули рослинним білком бамбука. Незважаючи на те що склад препаратів натуральний, у цієї процедури є плюси і мінуси, про які потрібно знати перш, ніж її робити.
Плюси:
- швидкий результат - волосся і зовні, і на дотик стає ніби після походу в салон;
- стійкий ефект - достатньо курсу з 3-4 процедур, щоб локони залишалися красивими і блискучими до 4 місяців;
- краса і здоров'я - волосся не тільки повертає гарний вигляд, але і покращується його внутрішній стан;
- легке розчісування - волосся стане більш гладким і слухняним;
- укладання без пошкодження - сушіння феном і укладання праскою волосся переноситиме значно краще.
Мінуси:
Каутеризація об'єднала в собі кератинове відновлення, ламінування та глазурування. Однак їй передалися не тільки переваги, а й деякі недоліки цих процедур:
- різкий запах препаратів;
- для підтримки ефекту потрібен додатковий догляд;
- гарячий метод виконується за допомогою спеціальної праски і вимагає ретельного дотримання технології, тому його не можна робити в домашніх умовах;
- висока собівартість;
- займає багато часу - 2-3 години;
- лікувальний ефект помітний вже після першої процедури каутеризації, але для відновлення сильних ушкоджень необхідно пройти курс із 4-5 сеансів.
Якщо процедуру відновлення виконано коректно із застосуванням якісної косметики, різниця між «до» і «після» після буде колосальною. Пасма набудуть бажаного блиску і сяйва, будуть гладкими, щільними, пружними.
Як робити каутеризацію волосся: в салоні та в домашніх умовах?
У середньому один сеанс каутеризації займає від 30 до 40 хвилин - все залежить від довжини, густоти волосся і типу процедури (холодна каутеризація робиться швидше). Процедура безпечна, нескладна, передбачувана, зіпсувати волосся в процес дуже складно.
Зважаючи на стан волосся, майстер запропонує варіант відновлення, який підходить вам найбільше. Якщо локони занадто пошкоджені, можна почати з холодної каутеризації, без використання запечатування шляхом термічної обробки. Також холодна каутеризація доречна в разі незначних пошкоджень, як профілактика. В інших ситуаціях майстер запропонує метод гарячої каутеризації.
Гарячий спосіб
- Голову миють спеціальним шампунем, до складу якого входять білки і ліпіди.
- На всю довжину волосся наносять сироватку на основі бамбукової витяжки.
- Пасма висушують феном і проходяться по них випрямлячем: це потрібно для "запечатування" лусочок кутикули і вирівнювання структури локонів.
- Волосся ретельно обполіскують водою, щоб змити залишки засобу. Якщо цього не зробити, воно здаватиметься сальним.
- Наносять концентрат із протеїнами, який допомагає зробити волосся м'яким і слухняним, знімає статичну електрику. Засіб витримують 15-20 хвилин, потім змивають водою.
- Заключення - наносять фінішний спрей, який закріплює результат процедури та огортає волосся захисною плівкою, надає йому блиску.
Холодний спосіб
Проводиться точно так само, як і гарячий, тільки пропускається етап з плойкою. Холодна каутеризація вважається більш щадною, але й менш ефективною. Майстри радять робити її на пошкодженому волоссі.
У домашніх умовах провести процедуру каутеризації цілком реально. Для цього потрібно придбати спеціальну косметику і чітко дотримуватися всіх етапів.
Як зрозуміти різницю між лікувальними процедурами?
Усі відновлювальні лікувальні процедури спрямовані на живлення та усунення пошкоджень волосся. Але ефект у них практично однаковий. Просто виробники косметики вигадують свої препарати, а для них створюють свої методики виконання процедури, надаючи їм різніманітні назви.
Чим відрізняється каутеризація від кератинового відновлення?
Обидві процедури заповнюють порожнечі волосся білком, а різниця тільки в його складі - для відновлення використовують тваринний кератин, отриманий з вовни кози, а для реконструкції - рослинний з бамбука. А також під час каутеризації волосся додатково покривається захисною плівкою.
У чому різниця між ботоксом і каутеризацією?
Обидві процедури спрямовані на живлення волосся, але склад препаратів у них різний. Ботокс - це коктейль із цистеїну і гідролізованих олій, а каутеризація - це заповнення рослинним кератином пошкоджених ділянок, запечатування його всередині шляхом стягування кутикули, покриття кожного волоска силіконовою мікроплівкою.
Принципової різниці між ними немає - у всіх випадках волосся отримує живлення й усуваються його пошкодження!
Рекомендації майстрів:
- Не користуйтесь стайлінговими продуктами із сильною фіксацією перед лікуванням, бо шампунь може не впоратися з очищенням, тому ефект від процедури буде гіршим.
- Під час нанесення сироватки стежте за тим, щоб склад не потрапив на шкіру голови. Відступайте на 5 см від коренів, бо можете отримати ефект сального волосся.
- Під час витримки сироватки та протеїнового концентрату використовуйте поліетиленову шапочку, щоб посилити відновлювальний ефект.