Гарні та доглянуті локони завжди приваблюють увагу людей навколо. Проте далеко не всім дівчатам природа подарувала справді розкішне волосся. А багато хто навіть не мріє про пишну, блискучу та сяючу зачіску. І зовсім дарма. Досить часто різні проблеми з волоссям є наслідком всього лиш неправильного догляду. І якщо змінити підхід до нього, можна отримати справжнє диво. Розглянемо найпоширеніші помилки у догляді за волоссям, про які багато хто навіть не знає, більш детально.

№1 Неправильний вибір шампуню

Багато дівчат навіть не підозрює, що обирати шампунь потрібно в першу чергу з урахуванням особливостей шкіри голови. Ми схильні орієнтуватися на стан локонів, зокрема сухі та, можливо, посічені кінчики. Але насправді, якщо шкіра голови є нормальною або жирною, шампунь для сухого волосся просто не зможе її повноцінно відмити.

Основна функція шампуню — очищення. І створений такий засіб у першу чергу для видалення бруду, зокрема себуму, пилу та стайлінгу. Найбільша частина забруднень накопичуються саме на шкірі голови.

Отже, якщо шкіра схильна до активного виділення шкірного сала, не варто мити волосся м'якими та безсульфатними шампунями. Вони не забезпечать повного очищення, а це зі свого боку створить умови для виникнення лупи та інших дерматологічних проблем.

№2 Порушення техніки миття

Здавалось б, що такого складного у тому, щоб вимити голову. Але насправді дуже мало хто робить це правильно. І насправді це може призводити до дуже неприємних наслідків — пошкоджень, тьмяності та навіть появи дерматологічних захворювань.

  • Довжину не обов'язково мити шампунем.
  • Однократне нанесення шампуню може не давати достатнього результату.
  • Недомите волосся стає джерелом для активності патогенних мікроорганізмів.
  • Гаряча вода призводить до надмірної активності сальних залоз та пошкоджень волосся, а холодна — заважає очистити шкіру голови.

Отже, мити волосся потрібно виключно теплою водою — близькою за температурою до природної температури тіла або трохи теплішою. Шампунь потрібно змилювати у долонях, а потім наносити на волосся біля шкіри голови — не на довжину. Варто помасувати шкіру голови кінчиками пальців, щоб збити мильну піну, а потім змити теплою водою. Нормальне та жирне волосся можуть потребувати повторного нанесення шампуню.

Піни, що стікає, зазвичай достатньо для того, щоб промити локони по довжині. Виключенням може бути лише дуже жирне волосся та пасма зі значною кількістю стайлінгових засобів.

№3 Відсутність глибокого очищення шкіри голови

Шампунь прибирає лише поверхневі забруднення. Проте залишки стайлінгу та бруд можуть накопичуватися й закупорювати виходи волосяних фолікулів та протоки сальних залоз. Це призводить до сповільнення росту волосся та може викликати появу висипки. Та й шкіра на голові, так як і на інших ділянках тіла, регулярно оновлюється та потребує відлущення. Тому час від часу потрібно використовувати пілінги або скраби для ретельного очищення.

Існують засоби, що створені спеціально для шкіри голови. Зазвичай вони діють дуже м'яко, проте ефективно. У їх складі також можуть міститися додаткові речовини для догляду за шкірою та волоссям.

Пілінги та скраби допомагають стимулювати зростання волосся, позбавляють від лупи, усувають свербіж та інші дискомфортні відчуття. До того ж вони сприяють наповненню клітин шкіри та волосся живильними речовинами.

Частота використання скрабів та пілінгу залежить від типу шкіри голови. Якщо вона є жирною, такі процедури можна проводити 1 раз на тиждень, нормальною — раз на 10-14 днів. Суху шкіру потрібно очищувати дуже ніжними пілінгами лише раз на місяць.

№4 Нанесення бальзамів, кондиціонерів та масок на все волосяне полотно

Ці продукти створенні виключно для догляду за довжиною. Їх не варто наносити на прикореневу зону, адже це може призвести до швидкого забруднення та погіршення функцій сальних залоз.

Наносьте таку доглядову косметику, відступаючи 2-3 см від шкіри голови.

№5 Ігнорування кондиціонера для волосся

Багато дівчат ігнорує кондиціонер для волосся. Але насправді він є навіть важливішим, ніж шампунь, і використовувати його потрібно щоразу після миття голови.

Під час миття волосся відбувається природне розпушення кутикули (захисного шару волосся). Це потрібно для ефективного усунення бруду та себуму. А кондиціонер змушує лусочки кутикули повернутися на місце — міцно притиснутися одна до одної. І це дуже важлива умова для збереження гарного стану волосся. Адже лише за щільної кутикули локони можуть протистояти шкідливому впливу факторів навколишнього середовища — бруду, токсинам, ультрафіолету тощо. До того ж щільна кутикула утримує всередині волосся вологу та живильні компоненти. Завдяки їй пасма залишаються блискучими та еластичними.

Кондиціонер потрібно наносити на волосся навіть після маски. І економити на його кількості точно не варто.

№6 Неправильне використання рушника

Мокре та вологе волосся є особливо вразливим. Тому його ні в якому разі не можна терти рушником. Енергійне розтирання призведе до того, що кутикула (поверхневий шар нашого волосся) підніметься, пасма можуть стати ламкими, тьмяними. Також збільшується ризик появи посічених кінчиків. А ще волосся з пошкодженою кутикулою не утримує вологу й живильні речовини та не може протистояти впливу агресивних факторів навколишнього середовища.

Отже, зрозуміло, що терти волосся не можна. Але як же його тоді витирати? Експерти радять лише промокати вологі пасма, щоб рушник всотав у себе зайву вологу.

До речі, рушник теж має бути правильним. Адже такі поширені м'які махрові рушники теж не найкращим чином впливають на стан волосся — можуть травмувати його. Найкращим вибором для локонів будуть рушники з мікрофібри. Також можна використовувати бавовняну футболку — вона відмінно всотує воду та не шкодить волоссю.

Незалежно від того, який рушник ви використовуєте, краще не тримайте його на голові довго. Це теж не дуже добре для волосся.

№7 Непомірне використання олійок в догляді

Якісні олії для догляду за волоссям є корисними. Проте не варто покладатися на них непомірно та вважати панацеєю або навіть універсальним зволожувачем. Варто розуміти, що олії взагалі не можуть зволожувати. Їх основна функція полягає у живленні та пом'якшенні. І це дуже добре працює на волоссі різного типу, зокрема на млявих та жорстких. Проте для досягнення гарного результату потрібно буквально декілька крапель.

Олійки вкрай погано змиваються, проте добре проникають всередину волосяного стижня й можуть залишатися в ньому надовго. Тому якщо використовувати їх у непомірній кількості, можна зіткнутися з проблемою неохайного, немовби брудного волосся.

№8 Надміру часте та водночас неправильне розчісування

Будь-яке розчісування супроводжується механічною травматизацією локонів. Навіть якщо використовувати справді якісний гребінець. Уникнути пошкоджень абсолютно неможливо. Але можна зробити так, щоб вони були мінімальними.

Для цього потрібно у першу чергу правильно підібрати гребінець. Він має акуратно та ретельно розплутувати заплутане волосся. Серед найкращих товарів на ринку — гребінці Janeke та Tangle Teezer, що справляються навіть з найскладнішими випадками заплутаного волосся. Але й у їх різноманітті обирати гребінець варто з урахуванням особливостей свого волосся. Наприклад, власницям тонких та слабких локонів можна обирати щітки з натуральним ворсом, а дівчатам з густими та пухнастими пасмами вони абсолютно непотрібні.

Експерти радять розчісувати волосся тільки 2-3 рази на день, не частіше. Водночас не варто:

  • розчісувати вологе волосся — виключенням може бути лише розчісування з кондиціонером, коли воно є етапом догляду за кучерявим волоссям;
  • розчісувати волосся від коренів — варто починати з кінчиків та поступово рухатися догори;
  • розчісувати пористе, неслухняне волосся без використання спеціальних спреїв для полегшення розчісування.

Також варто враховувати, що гребінець — чудове місце для розмноження бактерій. Тому рекомендовано мити його хоча б раз на тиждень.

№ 9 Відмова від зістригання посічених кінчиків

Це дуже важливий аспект догляду за будь-яким волоссям. І навіть якщо ви з усіх сил прагнете відростити довжину, зістригати кінчики вкрай необхідно.

Вся річ у тому, що чим довше відмовлятися від послуг перукаря, тим більше довжини можна втратити. Процес появи посічених кінчиків не зупиняється на крайчику волосся. Воно продовжується догори — до більш здорових ділянок і в складних випадках може дійти навіть до середини довжини. У такому випадку якість локонів буде значно гіршою, і наступного разу буде потрібно зістригати не 1-2 см, а більше.

№10 Відмова від використання термозахисту

Багато дівчат думає, що якщо вони не користуються праскою на постійній основі, то термозахист їм не потрібен. Проте такий догляд важливий для всіх, хто хоча б іноді сушить волосся феном.

Термозахист запобігає пошкодженням волосся через високі температури. Завдяки йому можна уникнути пересушування, пористості, ламкості, появі посічених кінчиків тощо. Але це не всі функції, які має такий засіб. Сучасні виробники пропонують засоби типу 10 в 1, які забезпечують комплексний догляд за волоссям, зокрема зволожують, живлять, пом'якшують, полегшують розчісування тощо.

Неправильний догляд може значно нашкодити волоссю, зокрема призвести до його пористості, ламкості, появи ялинки, випадіння тощо. Водночас здоровий підхід до повсякденних процедур допоможе підкреслити природну красу волосся та розкрити його красу. Але варто пам'ятати, що локони, які вже мають певні особливості чи порушення, потребують особливого підходу. Прочитати про особливості догляду за пористим волоссям можна тут.

А придбати найкращі засоби для домашнього догляду за волоссям можна в інтернет-магазині ZAYA . Тут представлений чудовий вибір професійних засобів, які допоможуть зробити пасма справді гарними. Здійснюємо доставку всією Україною та навіть за кордон.