Кератинове вирівнювання — це популярна процедура, адже вона дозволяє перетворити неслухняні пасма та неохайні кучері в справді доглянуте, гарне, розкішне волосся. Проте як і у будь-якої іншої доглядової процедури, у неї є як шанувальники, так і противники. І існує дуже багато міфів, пов'язаних з проведенням кератинового вирівнювання, які на жаль змушують людей досить скептично ставитися до його проведення. Спробуймо розвіяти найпоширеніші з них, спираючись на наукові дані, думку експертів та практикуючих майстрів.

Міф №1: Кератинове вирівнювання призводить до втрати волосся

Звісно, порушення технології проведення процедури призводить до пошкодження локонів. Проте якісне кератинове вирівнювання не може спричинити випадіння. Проте з чим пов'язаний такий поширений міф? Існує думка, що кератин може обтяжувати волосяні стрижні, через що фолікули з трудом утримують занадто важкий тягар і згодом перестають нормально функціонувати. Здавалося, що це твердження є цілком логічним. Але варто згадати, що волосся людини здатно втримувати дуже серйозні навантаження.

Зокрема люди регулярно ставлять рекорди, утримуючи на волоссі важкі предмети. А здобувачі рекордів Гіннеса й більше можуть пересувати за допомогою власного волосся вантажівки та справжнісінькі літаки. Це зафіксовані факти, які не викликають сумнівів. Тому кілька міліграмів кератину точно не можуть спричиняти надмірне навантаження на волосяні цибулини.

До того ж, не варто забувати, що сам кератин є основним компонентом волосся людини. І його задача полягає не в обтяженні локонів, а в їх зміцненні. Кератин вбудовується всередину структури волосяного стрижня, завдяки чому він стає більш щільним та більш міцним. За таких умов він абсолютно не впливає на волосяні цибулини, адде засіб для кератинового вирівнювання наноситься виключно на пасма з відступом від шкіри голови.

Якщо ж волосся випадає, це може бути результатом різних факторів, починаючи від стресу та поганого нічного сну та завершуючи різними дерматологічними хворобами. Сильне випадіння не варто залишати без уваги — треба звернутися за консультацією до трихолога, дерматолога або хоча б терапевта.

Міф №2 Кератин назавжди змінює структуру волосся

Щоб підвердити або спростувати цей міф треба згадати, як загалом кератин впливає на структуру волосяних стрижнів. Спеціальний засіб для кератинового вирівнювання діє таким чином, що створює надтонку плівку навколо кожної волосини та проникає у її структуру. Після нагрівання праскою волосся фіксується кератином у прямому стані. Проте кератинове вирівнювання не допомагає зробити пасма рівними навічно.

Схильність до кучерів передається людині на генетичному рівні та залежить від генетики. Ніякий метод зовнішнього впливу не здатен змінити геном та змусити локони бути прямими. Кератинове вирівнювання працює виключно на видимій частині волосся, а по мірі відростання коріння знов будуть з'являтися завитки та локони. Також поступове змивання засобу буде призводити до того, що ефект від нього буде менш помітним і по довжині.

Міф №3 Кератин викликає пошкодження волосся

Це ще один популярний міф, який досить легко спростувати. Насправді навіть якщо кератинове випрямлення виконується з порушенням технології, воно не може призводити до тяжких пошкоджень. Звісно, неправильно вибрана температура обробки пасм праскою, а також інші відступи від рекомендацій виробника можуть викликати ламкість, сухість та посічені кінчики — спалене волосся. Проте такий ефект буде спостерігатися лише на постраждалих ділянках, а цибулини залишаються непошкодженими. А щоб уникнути таких проблем та зберегти власні нерви, потрібно звертатися до справжніх експертів у сфері кератинового випрямлення.

Ефективність кератину також може знижуватися, або він може й зовсім шкодити волоссю, якщо:

  • нанести на локони надмірну кількість засобу;
  • обирати засоби для кератинового вирівнювання від ноунейм виробників;
  • занадто довго витримувати засіб на волоссі.

Досвідчений майстер добре знає, як уникнути цих помилок та досягти відмінного результату.

Міф №4: Волосся може звикати до кератину та потребувати його постійно

Деякі дівчата вважають, що кератинове випрямлення може викликати залежність. Проте насправді, це не так. Адже кератин є простим доглядовим засобом, як наприклад крем для обличчя чи зубна паста. А такі засоби ж не викликають залежності?

Виникнення цього міфу пояснюється тим, що після кератинового вирівнювання пасма поступово повертаються до свого початкового стану. І на контрасті власницям він здається зовсім іншим, адже ми швидко звикаємо до хорошого, і неохайні кучері, що плутаються, здаються дуже негарними. Тому й здається, що виникає залежність від кератинового вирівнювання.

Насправді, кератинове вирівнювання зовсім не обов'язково проводити декілька разів. Хтось може зробити цю процедуру лише раз і повернутися назад до кучерів чи хвилястого волосся. І ніякої залежності від кератину не існує.

Міф №5: Після кератину потрібні лише безсульфатні дуже дорогі засоби

Насправді необхідність використання виключно безсульфатних шампунів після кератинового вирівнювання — це лише міф. Такі засоби є більш м'якими, вони можуть продовжити ефект носіння кератину, проте у деяких випадках мити ними голову недоречно. Вся справа в тому, що саме сульфати забезпечують гарне та якісне очищення шкіри голови, зокрема прибирають шкірний жир, а також пил, бруд та залишки стайлінгу. Якщо шкіра голови є сухою, то безсульфатні шампуні очистять її без проблем, а от у догляді за жирною шкірою їх буде просто недостатньо.

Що стосується вартості шампунів, то експерти справді рекомендують використовувати професійну косметику. Але вона не обов'язково має бути дорогою. Зокрема існують українські виробники, які пропонують дуже якісні, професійні засоби по догляду за волоссям за привабливою конкурентоспроможною ціною. І вони нічим не гірші товарів з люкс-сегменту. До того ж, інтернет-магазини пропонують купити засоби по догляду за волоссям на розлив — це допомагає гарно зекономити.

Міф №6: Кератин тримається всього пару тижнів

Насправді ефект від кератину залежить від багатьох факторів. На термін носіння впливає:

  • вибір засобу — деякі засоби надають легкий та нетривалий ефект, також менший термін носіння може спостерігатися за використання невідповідного складу (наприклад, якщо наносити легкий кератин на волосся с завитком середнього типу пружності);
  • правильність нанесення кератину — суворе дотримання інструкції;
  • стан волосся — пошкоджені пасма тримають кератин гірше, аніж здорові;
  • якість догляду за локонами — використання гарного шампуня, кондиціонеру, маски.

Найчасіше ефект від кератинового вирівнювання триває від 2 до 4 місяців. Якщо ж проводити таку процедуру регулярно, тривалість може збільшитися до 5 місяців та навіть більше.

Міф №7: Кератин шкідливий для організму

Цей міф пов'язаний з особливостями складу кератину. Майже всі засоби для кератинового вирівнювання містять похідні формальдегіду. І вони при обробці праскою можуть випаровуватися в навколишнє середовище. У деяких випадках це може нашкодити здоров'ю, наприклад, якщо процедура проводиться в невеличкому приміщенні, яке не провітрюється. Також похідні формальдегіду можуть бути шкідливими для вагітних жінок та годуючих мам.

Проте за дотримання базових правил безпеки кератинове випромінювання є повністю безпечним. Адже така процедура проводиться далеко не перший рік, зокрема й в різних розвинених країнах Європи та США, а засоби для неї проходять сертифікацію та підтвердження безпеки.

Для того, щоб мінімізувати можливий негативний вплив кератинового випрямлення, треба знову-таки довірити цю процедуру виключно майстрам. Вирівнювання має проводитися в добре провітрюваному приміщенні, або салоні, що обладнаний витяжкою.

Міф №8: Всі засоби для кератинового вирівнювання однакові

Це абсолютно не так. Різні виробники пропонують різні за складом товари, які до того ж можуть бути спрямовані на догляд за різним типом волосся. Зокрема у лінійці майже кожного бренду є засоби, які відрізняються за ступенем впливу на локони:

  • легкі — рекомендовані для тонкого або пошкодженого волосся з легкою хвилею;
  • середні — ідеальний вибір для локонів середнього ступеня жорсткості;
  • потужні або сильні — справляються навіть з етнічними кучерями, що є щільними та неслухняними.

Додатково різні виробники додають до засобів різні активні компоненти, зокрема ароматизатори, олії, вітаміни, мінерали тощо. Ще виробники продукції преміум сегменту приділяють особливу увагу пакуванню, використовують унікальний підхід до дизайну для зручності відкриття пляшки та дозування.

Міф №9: Для підтримки результату потрібно вживати кератин у добавках

Вживання добавок кератину може бути дійсно корисним, наприклад, за недостатнього вживання білку з харчових продуктів. Проте на волосся такі засоби впливають лише опосередковано, і абсолютно точно вони не здатні утримувати ефект від кератинового випрямлення або продовжувати його.

Проте вживання кератину (або протеїну) може допомогти зростанню волосся, покращити стан відростаючих пасм. Але для того щоб доглядати за довжиною, потрібно використовувати якісний зовнішній догляд.

Міф №10: Після кератину не можна мити голову протягом 3 діб

Колись, коли кератин тільки з'явився на ринку косметологічних процедур, то й справді важливою умовою тривалого ефекту вирівнювання було забезпечення стовідсоткової сухості волосся протягом 3 діб. Дівчатам не можна було не просто мити голову, а й потрапляти під дощ чи знаходитися у місці з підвищеною вологістю повітря.

Але наразі формули засобів для кератинового вирівнювання були вдосконалені. І більша частина такої косметики не має цього недоліку. Локони миють та сушать відразу після проведення процедури, й надалі можна сміливо мочити волосся. Єдине, що не рекомендується, так це закладувати його за вуха, збирати у зачіску чи заколювати у перші 72 години після проведення процедури, щоб пасма не деформувалися та зберігали бездоганну рівність.

А придбати якісні та сучасні засоби від кератинового вирівнювання можна в інтернет-магазині ZAYA.COM.UA. В нашому каталозі — тільки сертифікована продукція від кращих виробників з Бразилії, США, Італії та України. Всі товари відповідають актуальним стандартам якості та можуть використовуватися для салонного догляду за волоссям (домашнє вирівнювання може проводитися лише на свій ризик, адже все ж проконтролювати якість нанесення засобу та використання праски власноруч досить важко).

Досвідчені консультанти допоможуть підібрати найкращий кератин згідно з особливостями волосся та індивідуальними побажаннями. Також ми гарантуємо швидку обробку замовлень та доставку всією Україною.