Гарне, довге та доглянуте волосся — це справжня розкіш, яка ще донедавна була доступна далеко не всім дівчатам. Відростити натуральні локони досить складно через повільні темпи зростання, ламкість по довжині, посічені кінчики тощо. Проте розвиток сучасних технологій не стоїть на місці, тому кожен охочий може скористатися послугою нарощування волосся. Наразі для неї використовуються натуральні пасма, що різними методами кріпляться безпосередньо до волосся клієнта. І за професійного виконання такої процедури можна отримати чудову зачіску — привабливу та природну. Проте для того, щоб вона залишалася такою протягом тривалого часу, потрібно правильно доглядати за нарощеними пасмами. Спробуймо розібратися, яким він має бути.

Різновиди технік нарощування та особливості догляду

Рекомендації по догляду за волоссям багато в чому залежать від технології нарощування, яку використовував майстер. Зокрема однією з найпопулярніших наразі є капсульна технологія. Вона також відома під назвою “італійська”. Для прикріплення волосся у такому випадку використовують капсули кератину — вони допомагають припаяти пасма потрібної довжини до основи. Для того, щоб пасма закріпилися, майстер використовує гарячі щипці. Основна перевага цієї техніки нарощування полягає у максимальній непомітності місць спаювання завдяки прозорості розплавленого кератину. До того ж волосся, нарощене таким методом, добре тримається та має чудовий вигляд. Воно може носитися протягом трьох місяців, після чого потрібно провести корекцію.

У разі капсульної технології нарощування мити локони можна вже через добу після процедури. Проте перед цим важливо обережно розчесатися. Кератинові капсули потребують особливо обережного використання фену та інших термоприладів для укладки. Адже надмірний термовплив може призвести до їх деформації та навіть повного розплавлення й випадіння нарощених пасм.

Існують й інші менш поширені технології нарощування, зокрема:

  • Стрічкова. Передбачає кріплення нарощених пасм на стрічки. Вона потребує мінімального фізичного впливу на локони, адже інтенсивне розчісування та/або використання гребінця з рідкими зубчиками може призвести до механічного відпадання нарощених пасм. Але за такої технології дозволяється сушити локони феном, використовувати плойки та ін.
  • Вплітання ниток. Це досить бюджетна технологія яка водночас не є дуже стійкою. У такому випадку потрібно з обережністю розчісувати локони та уникати високих зачісок.

Правила миття нарощеного волосся

Для миття волосся після нарощування варто використовувати професійний догляд. Експерти радять обирати шампуні, які не мають у своєму складі добавок та кондиціонерів. Гарним вибором будуть засоби, що мають нейтральний рівень рН.

Сама процедура миття має бути дбайливою та досить акуратною. Найкраще спочатку виставити температуру води — вона має бути комфортною (не гарячою, та не холодною). Діяти потрібно послідовно:

  • обережно розчесати локони — спочатку нижню частину, а потім вже верхню;
  • у разі сплутування пасм не смикати їх гребінцем, а розібрати вручну;
  • мити голову виключно стоячи у природному положенні — не можна закидати голову наперед;
  • розітріть невелику кількість шампуню так, щоб він спінився — тільки після того нанесіть на волосся, а якщо засіб піниться погано — змішайте його з водою;
  • всі доглядові засоби потрібно наносити рівномірно — на всі локони одразу, не варто втирати їх у шкіру чи навпаки лише у кінчики;
  • змивайте косметику ніжно, погладжувальними рухами.

Кондиціонери варто наносити тільки на довжину, уникаючи зони фіксації донорського волосся.

Правила сушіння нарощеного волосся

Вимиті локони не можна віджимати чи викручувати. Краще за все буде провести по їм якісним м'яким рушником, який добре вбирає вологу. Багато експертів радять використовувати рушники з мікрофібри — вони мінімально пошкоджують локони.

Під час сушіння нарощеного волосся потрібно уникати гарячих температур. Допускається використання фена на режимі прохолодного обдуву, також можливий короткотривалий теплий обдув.

Багато дівчат віддають перевагу природному шляху сушіння нарощеного волосся. Але така процедура потребує тривалого часу.

Особливості розчісування нарощеного волосся

Варто враховувати, що ні в якому разі не можна розчісувати локони, якщо вони ще не висохли. Потрібно обов'язково дочекатися повної сухості пасм по всій довжині (зокрема й біля зони росту), а потім вже брати у руки гребінець.

Починайте розчісування з кінчиків, за таких умов довжину варто тримати у руці, зібравши у пучок. Це допоможе уникнути надмірного смикання. Потім потрібно потроху рухатися доверху. Дуже важливо гарно прочісувати місця кріплення капсул до волосся — це допомагає уникнути сплутування локонів у прикореневій зоні. Якщо ж мова йде про стрічкове нарощування, у цьому випадку потрібно уникати місць кріплення — вони не схильні до заплутування.

Загалом розчісування нарощеного волосся потрібно проводити мінімум 2-3 рази на день.

Інші рекомендації по догляду за нарощеним волоссям

Щоб нарощене волосся радувало вас відмінним виглядом протягом тривалого часу, рекомендується:

  • Не спати з вологими та мокрими локонами. Перед сном потрібно висушити голову, а потім розчесати та заплести волосся у слабку косу — це допоможе уникнути сплутування.
  • Захищати волосся під головним убором як у спеку, так і в мороз. І сонце, і низькі температури негативно впливають на стійкість нарощування, вони можуть призводити до ламкості, пористості та тьмяності локонів. У разі морозів взагалі варто ховати всі пасма під шапку та верхній одяг.
  • Відмовитися від відвідування лазні або сауни. Такі процедури протипоказані дівчатам, які зробили капсульне нарощування — вся річ у тому, що високі температури можуть порушити цілісність капсул.
  • Відмовитись від домашнього фарбування. Нарощене та власне волосся по-різному вбирає пігмент. Отже, для рівномірного кольору потрібно довіряти фарбування виключно професіоналам.
  • У разі купання в басейні або в морі варто обов'язково промивати локони після купання — під душем, а після миття нанести на них бальзам.
  • Волосся після нарощування потребує обов'язкового зволоження та живлення, яке можуть забезпечити професійні маски. Їх варто наносити на пасма 1-2 рази на тиждень нижче місця кріплення нарощених пасм.
  • Для стайлінгу варто використовувати засоби без домішок, що мають нейтральний рН. Підібрати ідеальні стайлінгові засоби допоможе кваліфікований майстер.

Ще дівчатам з нарощеними пасмами треба пам'ятати про важливість регулярної корекції. А трихологи рекомендують час від часу знімати нарощені локони, щоб дати власному волоссю відпочити.

Яку косметику використовувати для догляду за нарощеним волоссям?

Ми вже говорили, що для догляду за нарощеними локонами найкраще підходить професійна косметика, яка забезпечує делікатне очищення, інтенсивне живлення та зволоження. Серед засобів, на які варто звернути увагу:

  • deeply Hydrating Shampoo. Це засіб на основі м'яких сульфатів, який призначено для делікатного очищення. Він заспокоює шкіру голови, зменшує подразнення та робить пасма бездоганно м'якими. До того ж такий шампунь запобігає заплутуванню локонів, сприяє їх зволоженню та живленню. Відмінний ефект після його використання пояснюється наявністю у складі комплексу активних компонентів, зокрема протеїнів, амінокислот, незамінних вітамінів та багатьох рослинних екстрактів. Використання цього шампуню допоможе продовжити результат нарощування волосся на тривалий час.
  • deeply Hydrating Mask. Ця маска має потужні зволожувальні властивості, вона допомагає уникнути та/або скоректувати сухість і пористість волосся. Відмінно зволожує та живить локони по всій довжині. Маска має відмінно збалансований склад, вона містить комплекс природних рослинних олій, що проникають глибоко у волосяні стрижні та насичують їх корисними речовинами. Завдяки цим компонентам пасма стають міцнішими, зменшується їх пористість, також зменшується проблема обламування волосків. Ще у складі засобу є пантенол (вітамін в5), який здатен проникати в структуру волосся, додавати йому гнучкості й еластичності, а також стимулювати регенеративні процеси. Гліцерин у складі маски надійно утримує вологу всередині локонів, а вітамін Е сприяє максимальній м'якості та слухняності. До того ж засіб містить кондиціонуючі речовини, тому може використовуватися без подальшого нанесення кондиціонера для волосся.
  • deeply protecting hair spray 10 in 1. Це захисний спрей, що допоможе зробити догляд за волоссям справді комплексним та повноцінним. Він створює на кожній волосині тоненьку захисну плівку, яка стає справжнім бар'єром для впливу агресивних зовнішніх факторів. Спрей допомагає підтримувати високий рівень зволоженості волосся — він знижує ризик випаровування вологи з волосин та сприяє закриттю кутикулярного шару (природного захисного шару нашого волосся). До того ж такий засіб ефективно захищає пасма від впливу морозу, вітру та сонця (ультрафіолетового випромінювання), сприяє збереженню інтенсивності кольору та полегшує розчісування. Серед інших його переваг — додатковий блиск, розгладження пухнастості, приборкання накопичення статичної електрики та надання додаткової м'якості волоссю.

А придбати найкращі засоби для догляду за нарощеним волоссям можна в інтернет-магазині ZAYA.UA. Тут представлений чудовий асортимент високоякісної професійної косметики, яка допоможе підтримувати ідеальний стан локонів та продовжити термін носіння нарощених пасм. Досвідчені консультанти допоможуть підібрати справді ідеальний догляд. І ми гарантуємо швидку обробку замовлень та оперативне відправлення по Україні та за кордон.